batum resimleri

15. yüzyıldan 1878'e kadar Osmanlı hakimiyetinde kalmış bir şehir olan Batum, bu zaman zarfında Müslüman oldu. Brest-Litovsk Antlaşması (1918) ile yeniden Türkiye'nin denetimine geçen Batum, Mondros Antlaşması sonrasında İngiltere tarafından işgal edildi ve iki yıl İngiliz işgal yönetimi altında kaldı. Türkiye, 1921'de Sovyetler Birliği ile imzaladığı Moskova Antlaşması ile Batum'u Gürcistan'a terketmeyi kabul ettiğinden bu yana Gürcistan'in bir parçası. tümünü oku >

batum Resimleri

batum resim galerisine hoş geldiniz! Bu sayfalarda batum ile ilgili resimlerden oluşan seçkin bir fotoğraf albümü oluşturmayı hedefliyoruz. Bu sayfanın gelişimine siz de fotoğraflarınızı ekleyerek katkıda bulunabilirsiniz.


batum resimleri listeleniyor. Toplam 6 adet batum resmi var.


1.Yorumlar - Lütfen konu (batum) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

kartal yüksekuçan: batum dünya harikası bir yer 22 Ekim 2010 tarihinde bir haftalık bir ziyaretim oldu insanları sıcak kanlı sevecen doğayla iç içe bir yer çok beğendim. kısmet olursa tekrar ziyaret etmeyi düşünüyorum. - 2 yıl, 8 ay önce yazıldı.