Eski Mısır resimleri

Mısırın ilk devirleri(4 binyıl-M.Ö.16. yy)

Mısır, eski dünyanın ilk siyasi birliğidir. Bu erken doğuşta raslantı dan çok olağanüstü şartların oluşturduğu bir yazgı vardır. Bu ülkenin siyasi, etnik manevi dayanıklılığı, sürekliliği bu oluşumu belgeler. Mısır imparatorlğuu, Asyanın büyük imparatorluklarından da, Roma İmparatorluğu’ndan da uzun ömürlü olmuştur. tümünü oku >

Eski Mısır Resimleri

Eski Mısır resim galerisine hoş geldiniz! Bu sayfalarda Eski Mısır ile ilgili resimlerden oluşan seçkin bir fotoğraf albümü oluşturmayı hedefliyoruz. Bu sayfanın gelişimine siz de fotoğraflarınızı ekleyerek katkıda bulunabilirsiniz.


Eski Mısır resimleri listeleniyor. Toplam 13 adet Eski Mısır resmi var.


1.Yorumlar - Lütfen konu (Eski Mısır) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

egypteancienne: Bu palet Misir'da Hierakonpolis'te bulunmustur. Asagi ve Yukari Misir'in birlesmesini temsil eder. Paletlerin en ust tarafinda bulunan boga suratlari HATHOR'u temsil etmektedir. HATHOR Re tanrisinin gozu olarak bilinir. Bu iki simgenin arasindaysa Narmer'in MENES ismi hierogliflerle yazilmistir. - 3 yıl, 10 ay önce yazıldı.