Hamlet resimleri

Hamlet, ilk oynandığı günden (1601) bu yana Shakespeare'in en sevilen ve en iyi tanınan oyunlarından biri olmuştur. Öyle ki, daha yazılışından iki yıl geçmeden bir korsan basımı piyasaya sürülmüş ve bu basım sonraki yıllarda Shakespeare araştırmacılarının başına dert açmış. tümünü oku >

Millais Ophelia

Resim yükleniyor...
[resim yüklenirken lütfen bekleyiniz (toplam 307,02 KB)] Hamlet resim

Resmin boyutları: 873px x 1200px, Dosya boyutu: 314391byte (307,02 KB), Renk: 16777216, Formatı: .jpg Kaynak

Resim, sayfaya sığabilmesi için küçültülmüştür. Resimde yakınlaşmak veya uzaklaşmak için, resme iki kere tıklayın, üstteki + veya - işaretlerini ve/veya fareniz üzerindeki sayfa kaydırma aparatını kullanabilirsiniz.

Hamlet (oyun), Ophelia'nin gizemli olarak suda bogulup olmesini gosteren resim. Soytarilarin bu olumun intihar olup olmadigi ve bu nedenle bir Hristiyan olarak dinsel define ayinine uygun olup olmadigi oyunun inceledigi dinsel sorunlardan biridir.(Ressam: [John Everett Millais (1852).

Hamlet, Ophelia'nin gizemli olarak suda bogulup olmesini gosteren resim. Soytarilarin bu olumun intihar olup olmadigi ve bu nedenle bir Hristiyan olarak dinsel define ayinine uygun olup olmadigi oyunun inceledigi dinsel sorunlardan biridir.(Ressam: [John Everett Millais (1852).

Resim: Millais Ophelia

  • Önceki Resim
    << Önceki resim
  • Sonraki Resim
    Sonraki resim >>Yorumlar - Lütfen konu (Hamlet) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.