Kurtuluş Savaşı Batı Cephesi resimleri

Batı Cephesi veya Garp Cephesi veya Türk-Yunan Cephesi Yunanistan Ordusu'nun 15 Mayıs 1919'da İzmir'e çıkmasıyla başlayıp aynı kentin 9 Eylül 1922'de Türkiye'nin TBMM Hükûmeti Ordusu tarafından geri alınmasıyla biten savaş veya Kurtuluş Savaşı'nın cephelerinden birine verilen ad. Aynı zamanda askerî tarih açısından, savaş sırasında Batı Anadolu’da Yunanistan Ordusu'nun genel taarruzuna karşı 25 Haziran 1920’de kurulup 1923’te kaldırılan askerî birimlerden birine verilen ad. tümünü oku >

Kurtuluş Savaşı Batı Cephesi Resimleri

Kurtuluş Savaşı Batı Cephesi resim galerisine hoş geldiniz! Bu sayfalarda Kurtuluş Savaşı Batı Cephesi ile ilgili resimlerden oluşan seçkin bir fotoğraf albümü oluşturmayı hedefliyoruz. Bu sayfanın gelişimine siz de fotoğraflarınızı ekleyerek katkıda bulunabilirsiniz.


Kurtuluş Savaşı Batı Cephesi resimleri listeleniyor. Toplam 8 adet Kurtuluş Savaşı Batı Cephesi resmi var.


1.Yorumlar - Lütfen konu (Kurtuluş Savaşı Batı Cephesi) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.