Orhun abideleri resimleri

Göktürk Devletinden kalma, 7 ve 8. asra ait en eski taş kitabeler. Üzerinde, Türk Edebiyatının ilk örnekleri bulunan “bengü taşları”dır. Moğalistan’ın kuzey-doğusunda, eski Orhun Nehri yatağına dikilmiş oldukları için bu kitabelere Orhun Âbideleri, Göktürk Devletine ait oldukları için de Göktürk Kitabeleri denmiştir. Âbidelerde adı geçen Ötüken Ormanı, Türklerin Birinci İstiklal Savaşını kazanan Kutluk Kağan tarafından, yeni Türk devletine idare merkezi olarak seçilen yerdir. Orhun civarında Orh tümünü oku >

Orhun abideleri Resimleri

Orhun abideleri resim galerisine hoş geldiniz! Bu sayfalarda Orhun abideleri ile ilgili resimlerden oluşan seçkin bir fotoğraf albümü oluşturmayı hedefliyoruz. Bu sayfanın gelişimine siz de fotoğraflarınızı ekleyerek katkıda bulunabilirsiniz.


Orhun abideleri resimleri listeleniyor. Toplam 10 adet Orhun abideleri resmi var.


1.Yorumlar - Lütfen konu (Orhun abideleri) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

Imogen Walford: I am contacting you from a TV company in London. I would like to find out who owns the reproduction rights to this image of the Kul Tigin Monument, as we would very much like to use it in a history documentary we are making about the impact of Turkish culture on world civilization. If you can provide me with any information to the following email address - I would be very grateful. imogen.walford@liontv.co.uk. With thanks, Imogen - 3 yıl, 10 ay önce yazıldı.