sanayi devrimi resimleri

Sanayi Devrimi, 18. yüzyılda başlayan ve emeğin verimliliğini olağanüstü artırıp, kitlesel üretime geçişe imkan veren, insanlık tarihinin en büyük dönüşümlerinden biridir. Sanayi Devriminin Nedenleri Düşünsel NedenlerSanayi devrimini 16. ve 17. yüzyıldaki dinsel, siyasal, bilimsel ve felsefi düşünceler hazırlamıştır. Protestan Reformasyonu bugün çok çalışıp yarını düşünmeyi önemli bir değer olarak yerleştirmiştir. 17. yüzyılda Aydınlanma filozofları bilimsel yöntemi ve rasyonel düşü tümünü oku >

sanayi devrimi Resimleri

sanayi devrimi resim galerisine hoş geldiniz! Bu sayfalarda sanayi devrimi ile ilgili resimlerden oluşan seçkin bir fotoğraf albümü oluşturmayı hedefliyoruz. Bu sayfanın gelişimine siz de fotoğraflarınızı ekleyerek katkıda bulunabilirsiniz.


sanayi devrimi resimleri listeleniyor. Toplam 1 adet sanayi devrimi resmi var.


1.Yorumlar - Lütfen konu (sanayi devrimi) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

poyraz: sanayi devriminin asıl başlangıç dönemi olarak 1650 li yıllarda Ruhr vadisindeki kömür havzalarının maden sanayiinde kullanılmaya başlanmasıyla ortaya çıkmıştır.Ancak her ne kadar bu dönemde başlasa da sanayi devrimi 19.yy başlarında bir takım bilimsel buluşlar ve sömürgeleşme mücadelesi olarak dikkat çekmektedir.Burada Batılı ülkelerin Afrika ve Güneydoüu Asya'da bulunan maden ve yer atlıkaynaklarını kullanmasıyla gelişimini hızlandırmıştır. - 3 yıl, 10 ay önce yazıldı.