Topkapı Sarayı resimleri

Topkapı Sarayı dünyada günümüze gelebilmiş sarayların en eskisi ve genişi Topkapı Sarayıdır. İstanbul'da Sarayburnu sırtlarında yaklaşık 400 yıl Osmanlı Devletinin idare merkezi olan saray. Sultanahmed ile Haliç ve Boğaz sahilini kaplıyordu. Asıl alanı 700.000 m2 kadardı. İnşasına Fatih Sultan Mehmed (1451-1481) zamanında 1465 yılında başlandı. Osmanlı teşrifatında ilk adı Saray-ı Cedîd-i Âmire olup, “Yeni saray” demekti. Fatih, sarayın tek binadan değil, birçok köşk ve dairelerden meyd tümünü oku >

Topkapı Sarayı Resimleri

Topkapı Sarayı resim galerisine hoş geldiniz! Bu sayfalarda Topkapı Sarayı ile ilgili resimlerden oluşan seçkin bir fotoğraf albümü oluşturmayı hedefliyoruz. Bu sayfanın gelişimine siz de fotoğraflarınızı ekleyerek katkıda bulunabilirsiniz.


Topkapı Sarayı resimleri listeleniyor. Toplam 6 adet Topkapı Sarayı resmi var.


1.Yorumlar - Lütfen konu (Topkapı Sarayı) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

damla: buradaki topkapı sarayının resimlerini beyendim bana da çok lazım olmuştu zaten tesekkürler. - 3 yıl, 4 ay önce yazıldı.