riyad

Suudi Arabistan'ın başkenti.Taslak bilgi. Detaylı bilgiler daha sonra eklenecektir.

RIYAD (türkçe) anlamı
1. Ot aramak
riyad (fransızca) ingilizcesi
1. (m) n. Riyadh
2. capital city of Saudi Arabia,
Suudi Arabistan'ın başkenti.

Taslak bilgi. Detaylı bilgiler daha sonra eklenecektir.

riyad nerede?

riyad haritadaki konumu

Bu konuda görüş yazabilmek için malısınız.

  İlgili Konu Başlıkları Tümü

  Riyad El Sulh

  Riyad el Sulh, (1894 – 17 Temmuz 1951) (Arapça: رياض الصلح) Lübnan'ın bağımsızlığını kazanmasından sonraki ilk başbakanı. Sünni bir müslüman olan Riyad el Sulh ilk olarak 1943-1945 yılları arasında başbakanlık yaptı.

  Al-Shabab Riyad

  Al Shabab tam adıyla Al Shabab Riyadh Football Club, 1947 yılında Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da kurulmuş bir futbol kulübüdür. Suudi Arabistan Profesyonel Ligi'nde mücadele etmektedir. Maçlarını 71,000 kişilik Kral Fahd Stadyumu'nda oynamaktadır.

  Riyad Budebuz

  Riyad Budebuz () (d. 19 Şubat 1990, Colmar), Cezayirli millî futbolcu. Şu an Fransa Ligue 1 takımlarından Sochaux'nun formasını giymektedir. Fransa'nın genç takımlarında forma giyen Boudebouz, asıl ülkesi olan Cezayir formasını 13 kez giydi ve bir gol attı. Ayrıca millî formayla ...

  Riyad Bölgesi

  Riyad Bölgesi ''(Arapça:'' منطقة الرياض ,'' Mantikat'ur Riyāḍ)'', Suudi Arabistan'ın 13 yönetim bölgesinden birisidir.

  Riyad Esad

  Riyad Musa el-Esad (Arapça: رياض موسى الأسعد‎‎, 1961), Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) başkomutanıdır. Riad Esad, önceleri Suriye Hava Kuvvetleri'nde görevliydi. Daha sonra 2011-2012 Suriye ayaklanması sırasında muhaliflerin safına geçerek, dağınık milis ve kaçak asker ...

  Riyad Ferid Hicab

  Riyad Farid Hijab (d. 1966), 6 Haziran 2012'de Suriye'de Cumhurbaşkanı Beşar Esad tarafından hükümeti kurmakla görevlendirilen eski Başbakan ve Suriyeli bir politikacı. Riyad Farid Hijab 2011 yılından 2012 yılına kadar Tarım Bakanı idi. Hicap, evli ve dört çocuk babasıdır.