Sex

Cinsel ilişki, cinsel birleşme veya çiftleşme; genellikle erkeğin erekte olmuş cinsel organı penisin, kadının vajinasının içine girmesini kapsayan, cinsel zevk ya da üreme amaçlı bedensel ilişki için kullanılır. Bunun yanı sıra diğer penetrasyon (duhul) içeren anal seks, oral seks, parmaklama, dildo kullanma gibi cinsel aktiviteler de eşcinsel veya heteroseksüel olmasına bakılmaksızın cinsel birleşme kabul edilirler.

SEX (almanca) türkçe anlamı

1. i. cinsellik (m)
2. seks (m)

SEX (inglizce) türkçe anlamı

3. f. cinsiyetini belirlemek
4. s. cinsel
5. cinsel istek uyandıran
6. seks
7. ök. altı

Sex (almanca) ingilizcesi

1. n. gender
2. quality of being male or female
3. sexual intercourse
4. coitus,

Sex İngilizce anlamı ve tanımı

Sex anlamları
  (noun) The distinguishing peculiarity of male or female in both animals and plants
5. the physical difference between male and female
6. the assemblage of properties or qualities by which male is distinguished from female.(noun) One of the two divisions of organic beings formed on the distinction of male and female.(noun) The capability in plants of fertilizing or of being fertilized
7. as
8. staminate and pistillate flowers are of opposite sexes.(noun) One of the groups founded on this distinction.
Sex tanım:
Kelime: sex
9. Söyleniş: 'seks
10. İşlev: noun
11. Kökeni: Middle English
12. from Latin sexus
13. 1 : either of the two major forms of individuals that occur in many species and that are distinguished respectively as female or male
14. 2 : the sum of the structural
15. functional
16. and behavioral characteristics of living things that are involved in reproduction by two interacting parents and that distinguish males and females
17. 3 a : sexually motivated phenomena or behavior b : SEXUAL INTERCOURSE
18. 4 : GENITALIA
19.
Sex ile eşanlamlı (synonym) kelimeler
Arouse
20. Excite
21. Gender
22. Sexuality
23. ,n. gender
24. quality of being male or female
25. sexual intercourse
26. coitus
27. n. sex
28. sexual intercourse
29. coitus
30. n. sexual intercourse
31. coitus

Sex (almanca) fransızcası

1. n. sexe (m)
2. sex-appeal (m)

Sex (ingilizce) almancası

1. n. Geschlecht
2. Geschlechtsverkehr
3. Sex

Sex (ingilizce) italyancası

1. s. sesso
2. rapporto sessuale

Sex (ingilizce) ispanyolcası

1. s. sexo

Sex (ingilizce) portekizcesi

1. s. sexo
2. relação sexual

Sex (ingilizce) flemenkcesi

1. zn. sex
2. sexuele verhouding
3. geslacht
Sex ile ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı sayfa: Cinsel ilişki

Kaynak

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Sex maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

Bu konuda görüş yazabilmek için malısınız.

  İlgili Konu Başlıkları Tümü

  Sexton

  Sexton, Birleşik Krallık ve Kanada tarafından üretilen ve II. Dünya Savaşı sırasında kullanılan kundağı motorlu obüs sınıfında bir savaş aracıydı.

  Se

  Se, tavla oyununda zarın 3 gelmesine verilen Farsça isimdir.

  Sequoyah

  Sequoyah, 1770 yılında Tennessee Nehri yakınında Tuskegee`de bir Çeroki kasabasında doğdu Sequoyah bir yarı kızılderiliydi.Annesi kızılderili babası beyazdı.Bazı zamanlar genç adam ingilizce olan adıyla tanındı.

  Sextilis

  Sextilis Yılın altıncı ayının Roma takvimindeki Latince orijinal adı. MÖ 8 yılında Roma İmparatorluğunun ilk imparatoru Augustus onuruna Ağustos olarak yeniden adlandırılmıştır.

  Señorita

  Señorita", ABD'li pop şarkıcısı Justin Timberlake'in ''Justified'' albümünden çıkan dördüncü teklidir. 2003 yılı içinde piyasaya çıkan şarkının yapımı The Neptunes'e aittir. ''Billboard'' Hot 100 listesinde 27, Birleşik Krallık listesinde 13 numaraya ulaşmıştır.

  Sexed Up

  Sexed Up İngiliz pop şarkıcı Robbie Williams'ın Escapology albümünden 2003 senesinde çıkardığı dördüncü ve son teklisi. Şarkı ilk kez 1998 senesinde Williams'ın "No Regrets" tekli albümünün b-tarafında bir demo olarak yayınlanmıştır.

  Sexshop

  Sex shop, güvenli cinsel ilişki için gerekli olan prezervatif, doğum kontrol hapı, cinsel eğitim içerikli kitaplar vb ürünler ile cinsel ilişkiden alınan hazzı artırmaya yönelik oyuncak, krem, dergi, film ve kıyafetlerin satıldığı yer. Bazı sex shoplarda striptiz, lap dance, ...

  William Henry Seward

  William Henry Seward, Sr., (16 Mayıs 1801 - 10 Ekim 1872) ABD'li senatör, New York Valisi ve Amerika Birleşik Devletleri'nin 24. Dışişleri Bakanı'dır. İlk olarak Abraham Lincoln döneminde görevde bulunmuştur.

  Rufus Sewell

  Hiç şüphesiz bir zamanların en cüretkar İngiliz aktörlerinden biri olan Rufus Sewell, özellikle Amerikalı seyirciler tarafından oldukça tanınan bir sima. BBC yapımı George Elliot uyarlaması “ Middlemarch ” ve John Schlesinger’in “ Cold Comfort Farm ” adlı sinema filmi ile ...

  Seward'ın Budalalığı

  Alaska''nın Rusya''dan alınması 1867 yılında dönemin ABD Dışişleri Bakanı William H. Seward''ın emriyle gerçekleşti. Satın alınan bölge şimdi ABD''deki eyaletlerden Alaska Eyaletini oluşturmaktadır.

  Sextus Emprikus

  Sextus Emprikus. Antik Yunan kuşkuculuğu hakkındaki bilgiyi sağlayan ünlü Romalı hekim ve filozof.

  Elviye-i Selâse

  Elviye-i Selâse, “Üç Liva” ya da “Üç Sancak” anlamına gelir. Kars, Ardahan ve Batum Sancakları hakkında kullanılan eski bir tabirdir.