istiklal marşına ve türk bayragımıza neden saygı duyulur

Soru: (Soru Henüz Onaylanmamış)

Bu soru için toplam 3 cevap yazılmış. Tüm cevaplar aşağıda yer almaktadır.

3 Cevap

Soru: istiklal marşına ve türk bayragımıza neden saygı duyulur

Her ikiside bir milletin yani farklı dil, din, köken, kültür ayrımı gözetmeksizin aynı ülke toprakları ve sınırları içerisinde yaşayan insan toplumunun temsili ve onun logosu bayraktır. Milli marş ve bayrak milletleri temsil eden yegane değerlerdir. Her ikiside bağımsızlığın sembolüdür ve her ikisde geçmişte verilen mücadelelerin vardıkları son noktalardır. Her ülke yada milletin yaptığı gibi bizde İstiklal marşımıza ve Türk bayrağımıza saygı gösteririz. Aynı zamanda geçmişte bu topraklar için mücadele vermiş; şehitlere ve gazilere ve temsil ettiği Türk Milletinede saygı göstermiş oluruz.

Soru: istiklal marşına ve türk bayragımıza neden saygı duyulur

Bayrak bir milletin özgürlüğünün, bağımsızlığının ve egemenliğinin simgesidir. Bundan dolayı bayrağımıza sevgi ve saygı duyarız.

İstiklal Marşı ise bayrağımız gibi milletimizi temsil eder. Bundan dolayı da saygıya layıktır. İstiklal Marşımızı genellikle bayrak törenlerinde söyleriz.

Soru: istiklal marşına ve türk bayragımıza neden saygı duyulur

Bayrak bizim özgürlüğümüzün simgesidir. İstiklal Marşının yazıldığı tarihte çok zorluklar çekildiği için hem bayrağa hem İstiklal Marşına saygı duymalıyız.

Cevap yazabilmek için oturum açmalısınız