Graham Bell kimdir?

Soru: (Soru Henüz Onaylanmamış)

Graham Bell hakkında kısa bilgi lazım

Bu soru için toplam 3 cevap yazılmış. Tüm cevaplar aşağıda yer almaktadır.

3 Cevap

Soru: Graham Bell kimdir?

İngiliz asıllı amerikan mucit ve fizikçisi (Edinburgh 1847-Kanada'da Baddeck yakını, 1922). Büyük istidat göstererek başladığı müzik öğrenimini on altı yaşında bıraktı, diksiyon profesörü olan babasını örnek alarak, fonetikle uğraşmaya koyuldu. Önce Londra'ya yerleşti ise de hastalık dolayısıyla, ailesiyle birlikte Kanada'ya göç etmek zorunda kaldı ve orada, sağırlara işaretle konuşmayı öğretti.

1873'te, Boston üniversitesi ses fizyolojisi profesörlüğüne atandı, 1874'te, sesleri duman isine bulanmış bir cam plaka üzerine kaydeden bir suni kulak yaptı. Sağırların işitmesini sağlamaya çalışırken 1876'da, telefonu icat etti. Bu buluş, çok geçmeden büyük bir başarı sağladı, ama icadın önceliği konusuna itirazlar yapıldı.

Graham Bell, haklarını korumak için birçok dava açmak zorunda kaldı. Öteki buluşları arasında şunlar vardır: gramafon plaklarında balmumu kullanılması; insan vücuduna giren madeni cisimlerin yerini elektrikle tespite yarayan usul (bu, X ışınlarının keşfine kadar kullanıldı).

Soru: Graham Bell kimdir?

Graham Bell telefonu icat etmiş büyük bir bilim adamı. Telefonun icadının ne kadar önemli olduğunu bilmeyen yoktur herhalde. Bu gün bile halen onun kullandığı teknoloji üzerine haberleşmemiz ve iletişimimiz sağlanıyor. İyiki vardın Graham Bell

Soru: Graham Bell kimdir?

Graham Bell telefonu buldu ama aslında bir kadının buluşu çizdiği, Graham Bell'inde kopya çektiği söyleniyor. Ayrıca mahkemede kanıt olarak gösterilicek çizimler esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolmasıda çok ilginç doğrusu!:-P

Cevap yazabilmek için oturum açmalısınız