âdet sözlükteki anlamları

Türkçe - Türkçe sözlük âdet anlamı
aşağı en üste çık
turkcetoturkce anlamı Türkçe anlamı:
âdet; topluluk içinde eskiden beri uyulan kural, töre. bir kimsenin sık sık yinelediği için edindiği davranış biçimi, alışkı. hanımların belli sağlık döngüsü günleri, aybaşı, regl.
Osmanlıca - Türkçe sözlük âdet anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
osmanlicatoturkce anlamı Türkçe anlamı:
âdet; usul, görenek, alışılmış davranış. huy, tabiat. toplumda nesiller boyunca uyulan ve kamuoyunda (umumî efkârda) saygı ve müeyyideye sahip hareket kaideleri (sosyoloji). İslâm cemiyetinde âdetler de İslâmî olur, İslâma uygun olur. müslüman, İslâma aykırı âdetlere uymaz. cemiyetin yabancı âdetlerle bozulmamasına gayret gösterir.
Türkçe - İngilizce sözlük âdet anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetoingilizce anlamı İngilizcesi:
âdet; [adet] n. number, mathematical value or its symbol; numeral, courses, sum; menses; total, custom, tradition, convention, groove, consuetude, the usual thing, routine, habit, praxis, usage, use, wont, fashion, menstruation, period, flow, bleeding
Türkçe - Almanca sözlük âdet anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetoalmanca anlamı Almancası:
âdet; stück, zahl, anzahl, quantum (adet) angewohnheit, brauch, gebrauch, gepflogenheit, gewohnheit, konvention, sitte; menstruation, periode, regel
Türkçe - Fransızca sözlük âdet anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetofransizca anlamı Fransızcası:
âdet; usage [le], habitude [la], coutume [la], mìurs, pratique [la]; règlesYorumlar - Lütfen konu (âdet) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.