Çay sözlükteki anlamları

Türkçe - Türkçe sözlük Çay anlamı
aşağı en üste çık
turkcetoturkce anlamı Türkçe anlamı:
çay; * çaygillerden, nemli iklimlerde yetişen bir ağaççık, çay
Türkçe - Türkçe sözlük Çay anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetoturkce anlamı Türkçe anlamı:
çay; çaygillerden bir ağaççık (thea chinensis); konukların, çay, börek, çörek, pasta gibi yiyeceklerle ağırlandığı toplantı. bu ağaççığın özel işlem-lerle kurutulan yaprağı; müzikli toplantı. bu yaprakların haşlanma-sıyla elde edilen güzel kokulu ve sarımtırak kırmızı renkli içecek; dereden büyük, ırmaktan küçük akarsu.
Türkçe - İngilizce sözlük Çay anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetoingilizce anlamı İngilizcesi:
çay; [cay] n. small low island v. change one's mind, swerve, wangle, wangle out of, cry off, back down, back down from, back out, back out of, call back, deflect, depart, go back on, go without, leave, recant, retract, swallow n. tea, evergreen shrub of eastern asia; dried leaves of the tea plant; drink made from water filtered through tea leaves or other dried leaves; tea party; brook, rivulet, stream, streamlet, run, runlet, beck, bourn, bourne, branch, burn, creek, rill
Türkçe - Almanca sözlük Çay anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetoalmanca anlamı Almancası:
çay; n. bach, flüsschen, tee
Türkçe - Fransızca sözlük Çay anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetofransizca anlamı Fransızcası:
çay; rivière [la], ruisseau [le]; thé [le]Yorumlar - Lütfen konu (Çay) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.