öz sözlükteki anlamları

Türkçe - Türkçe sözlük öz anlamı
aşağı en üste çık
turkcetoturkce anlamı Türkçe anlamı:
öz; bir kimsenin benliği, kendi manevi varlığı, nefis, derun; kendi anlamında birleşik sözcükler türetir. bir şeyin temel öğesi, künh, zübde; bir şeyin en kuvvetli ya da kıvamlı bölümü, hulasa. kendi, zat; bitkilerin kök, gövde ve dallarının boydan boya ortasında bulunan, hafif, gevrek ve çoğu yumuşak bölüm.
Türkçe - Türkçe sözlük öz anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetoturkce anlamı Türkçe anlamı:
öz; (türkçe) 1. bir kimsenin betiği, manevi varlığı. 2. bir şeyin temel öğesi. 3. kan bağı ile bağlı olan. 4. katıksız, an. 5. çay, dere. - erkek ve kadın adı olarak kullanılır.
Türkçe - İngilizce sözlük öz anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetoingilizce anlamı İngilizcesi:
öz; [oz. (ounce) ] n. unit of weight equal to 1/16 of a pound; unit of liquid measurement equal to 0.0284 of a litre; little bit, small amount n. nickname for australia (slang); imaginary magical place, land of oz (from l. frank baum's the wonderful wizard of oz); amos klausner oz (born 1939), israeli novelist; male first name; family name (hebrew) n. oz, from the story the wizard of oz; hebrew name; ounce
Türkçe - Almanca sözlük öz anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetoalmanca anlamı Almancası:
öz; n. essenz, mark, saft, selbst, wesenheit adj. echt, konzis, leiblich, ureigen, waschecht
Türkçe - Fransızca sözlük öz anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetofransizca anlamı Fransızcası:
öz; essence [la], extrait [le], fond [le], noyau [le], quintessence [la], substance [la], cìur [le]Yorumlar - Lütfen konu (öz) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.