Açı sözlükteki anlamları

Türkçe - Türkçe sözlük Açı anlamı
aşağı en üste çık
turkcetoturkce anlamı Türkçe anlamı:
açı; alm. winkel (m), fr. angle (m), İng. angle (zaviye). başlangıç noktaları aynı olan iki ışının meydana getirdiği noktalar kümesi.
Türkçe - Türkçe sözlük Açı anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetoturkce anlamı Türkçe anlamı:
açı; birbirini kesen iki yüzeyin ya da iki doğrunun oluşturduğu girinti ya da çıkıntı. birbirini kesen iki yüzey ya da aynı noktadan çıkan iki yarım doğrunun oluşturduğu geometrik biçim. görüş, değerlendirme, yön.
Türkçe - İngilizce sözlük Açı anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetoingilizce anlamı İngilizcesi:
açı; [aci] adj. hot, very warm; bitter, peppery, brackish, acrid, biting; painful, sad, sorrowful, lamentable, grievous, tragic, sardonic, scathing, shrill, splitting, harsh, severe, incisive, trenchant n. pain; ache, hurt, sting, gnawing, suffering, worry, heartbreak, sorrow, grief, misery, affliction, anguish, distress, pang v. hurt, ache; feel sorry for, be sorry for, feel pity for, pity smb., commiserate, have compassion, feel for smb., have mercy, pity, relent, rue, smart, sympathize
Türkçe - Almanca sözlük Açı anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetoalmanca anlamı Almancası:
açı; n. winkel
Türkçe - Fransızca sözlük Açı anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetofransizca anlamı Fransızcası:
açı; angle [le], face [la]Yorumlar - Lütfen konu (Açı) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.