Bağlı sözlükteki anlamları

Türkçe - Türkçe sözlük Bağlı anlamı
aşağı en üste çık
turkcetoturkce anlamı Türkçe anlamı:
bağlı; bir bağ ile tutturulmuş; sınırlanmış, sınırlı. gerçekleşmesi bir koşulu gerektiren, tabi, vabeste; kapatılmış olan, kapalı. bir kimseye, bir düşünceye, bir anıya saygı, aşk gibi duygularla bağlanan, tutkun; bir kuruluşun yetkisi altında bulunan.
Türkçe - İngilizce sözlük Bağlı anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetoingilizce anlamı İngilizcesi:
bağlı; [bagler] adj. bound, tied, conditional, bonded, connected, dependent, dependant, attached, hooked, faithful, adherent, adhesive, adjective, affiliated, amenable, appurtenant, banded, cohesive, conjoint, consequent, corded, devoted, germane, incidental, laced prep. under n. bond, brace, cord, tie, string, knot, vinculum, alliance, bandage, binder, connection, connexion, copula, copulation, correlate, daughter, fascia, fastener, fastening, header, lace, ligament, ligature, link, linkage, linkup, nexus, noose; relation
Türkçe - Almanca sözlük Bağlı anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetoalmanca anlamı Almancası:
bağlı; adj. angebunden, getreu, verbunden
Türkçe - Fransızca sözlük Bağlı anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetofransizca anlamı Fransızcası:
bağlı; attaché, connexe, communicant/e, dépendant/e, dévoué/e, engagé/e, fidèle, sujet/te
İngilizce - Türkçe sözlük Bağlı anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
ingilizcetoturkce anlamı Türkçe anlamı:
bağlı; congugatedYorumlar - Lütfen konu (Bağlı) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.