Dünya sözlükteki anlamları

Türkçe - Türkçe sözlük Dünya anlamı
aşağı en üste çık
turkcetoturkce anlamı Türkçe anlamı:
dünya; 1. üstünde yaşadığımız gök cismi:dünyanın düzeni, güneşin her gün beklenen saatte doğacağı üstüne kurulmuştur.- n. cumalı. dış, çevre, ortam:biz dünyadan ayrı yaşarken dünya epey değişmiş.- h. c. yalçın. İnançları bir olan ülke veya insanlar topluluğu. duygu, düşünce ve hayal âlemi:köprüye kadar kendi dünyaları içinde ne tatlı, ne özlü konuşurlardı.- y. z. ortaç. el gün, herkes. meslek veya iş birliği içinde bulunma, camia.
Türkçe - İngilizce sözlük Dünya anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetoingilizce anlamı İngilizcesi:
dünya; [dunya] n. earth
adj. world, planetary, terrene
n. world, globe, monde, terrestrial globe, nature, vale of tears
Türkçe - Almanca sözlük Dünya anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetoalmanca anlamı Almancası:
dünya; n. erde, erdkugel
npr. erdeYorumlar - Lütfen konu (Dünya) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

dünya yorumu: ay dünyadan 150 kat küçüktür.dünyanın uydusudur.aya yolculuk yapılmaktadır ve şu ana göre dünyadan başka canlıların yaşama uygun alanı yoktur.dünya güneşten 500 kat daha küçüktür.üstelik güneşin etrafında döner.ayda dünyanın etrafında dönmektedir.dünya üzerinde yaşadığımız gök cismi olmakla beraber uzay boşluğunda olan bir gezegen. güneşe uzaklığı ise arasında 3 gezegen olmasıdır. - 3 yıl, 7 ay önce yazıldı.
Kemal'den bilgi: ay dünyadan 150 kat küçüktür.dünyanın uydusudur.aya yolculuk yapılmaktadır ve şu ana göre dünyadan başka canlıların yaşama uygun alanı yoktur. - 3 yıl, 8 ay önce yazıldı.
inci: dünya güneşten 500 kat daha küçüktür.üstelik güneşin etrafında döner.ayda dünyanın etrafında dönmektedir. - 3 yıl, 8 ay önce yazıldı.
dünya: dünya üzerinde yaşadığımız gök cismi olmakla beraber uzay boşluğunda olan bir gezegen. güneşe uzaklığı ise arasında 3 gezegen olmasıdır. - 4 yıl, 10 ay önce yazıldı.