damlaya damlaya göl olur sözlükteki anlamları

Türkçe - Türkçe sözlük damlaya damlaya göl olur anlamı
aşağı en üste çık
turkcetoturkce anlamı Türkçe anlamı:
damlaya damlaya göl olur; azar azar olagelen bir şeyi küçümsemenin doğru olmadığını, çünkü birikerek önemli bir niceliğe ulaşacağını anlatır.
Türkçe - İngilizce sözlük damlaya damlaya göl olur anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetoingilizce anlamı İngilizcesi:
damlaya damlaya göl olur; many a mickle makes a muckle
Atasözleri sözlük damlaya damlaya göl olur anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetoturkce anlamı anlamı:
damlaya damlaya göl olur; küçük şeyler zamanla birikerek büyük şeyleri meydana getirir. azdır, önemsizdir deyip bu tür şeyleri değerlendirmede ihmalkar davranırsak zararlı çıkarız. sürekli damlayan bir musluğun yıllık su kaybı hesaplandığında oldukça şaşırtıcı bir rakamla karşılaşabiliriz.Yorumlar - Lütfen konu (damlaya damlaya göl olur) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

tuba: damlaya damlaya göl olur ilgili bilgiyi şöyle anlatmışlar:Küçük şeyler zamanla birikerek büyük şeyleri meydana getirir. Azdır, önemsizdir deyip bu tür şeyleri değerlendirmede ihmalkar davranırsak zararlı çıkarız. Sürekli damlayan bir musluğun yıllık su kaybı hesaplandığında oldukça şaşırtıcı bir rakamla karşılaşabiliriz. - 2 yıl, 9 ay önce yazıldı.