facebook sözlükteki anlamları

İngilizce - Türkçe sözlük facebook anlamı
aşağı en üste çık
ingilizcetoturkce anlamı Türkçe anlamı:
facebook; facebook, üyelerinin arkadaşlarıyla iletişim kurması ve bilgi alış verişi amaçlı kurulan sosyal ağ web sitesi. 4 şubat 2004 tarihinde harvard üniversitesi 2006 sınıfı öğrencisi mark zuckerberg tarafından kurulan facebook, harvard öğrencileri için kurulan bir site idi. daha sonra boston civarındaki okulları da içine kapsayan facebook, iki ay içerisindeki ivy ligi okullarının tamamını kapsadı. İlk sene içerisinde de; amerika birleşik devletleri'ndeki tüm okullar facebook'da mevcuttu. üyeler önceleri sadece mevzu bahis okulun e-mail adresiyle (.edu, .ac.uk vs.) üye olabiliyordu. daha sonrasında da ağ içine liseler ve bazı büyük şirketlerde katıldı. 11 eylül 2006 tarihinde ise facebook tüm e-mail adreslerine, bazı yaş sınırlandırmalarıyla açıldı. kullanıcılar diledikleri ağlara; liseleri, çalışma yerleri ya da yaşadığı yerler itibariyle katılım gösterebilmektedirler.
İsmini paper facebooks'dan alır. bu form a.b.d. üniversitelerinde okulların öğrencilerine, öğretmenlere ve çalışanlara doldurduğu onları tanıtan bir formdur.
http://www.facebook.com
İngilizce - İngilizce sözlük facebook anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
ingilizcetoingilizce anlamı İngilizce anlamı:
facebook; facebook is a social networking service for high school, college, university, corporate, non-profit, military and geographic communities primarily in english-speaking countries. as of december 2005, it had the largest number of registered users among college-focused sites (at over 7.5 million us college student accounts created with an additional 20,000 new accounts being created daily). it is the number one site for photos, ahead of public sites such as flickr, with 2.3 million photos uploaded daily, and is the seventh most trafficked site in the united states, according to comscore's mediametrix.Yorumlar - Lütfen konu (facebook) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.