İlgi sözlükteki anlamları

Türkçe - Türkçe sözlük İlgi anlamı
aşağı en üste çık
turkcetoturkce anlamı Türkçe anlamı:
İlgi; dikkati öncelikle belirli bir şey üzerinde toplama eğilimi; kimyasal koşullar eş ya da birbirine çok yakın olduğunda öğelerin birbirleriyle birleşmede gösterdiği seçicilik.
belirli bir olay ya da etkinliğe yakınlık duyma, ondan hoşlanma ve ona öncelik tanıma; dikkati öncelikle belirli bir şey üzerinde toplama eğilimi.
bir kimsenin karşı cinse duyduğu eğilim, yakınlık; belirli bir olay ya da etkinliğe yakınlık duyma, ondan hoşlanma ve ona öncelik tanıma.
Türkçe - Türkçe sözlük İlgi anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetoturkce anlamı Türkçe anlamı:
İlgi; (türkçe). 1. İki nesne arasındaki bağ, alaka. 2. kimyada bir cismin başka bir cisimle birleşmeye olan meyli. - erkek ve kadın adı olarak kullanılır.
Türkçe - İngilizce sözlük İlgi anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetoingilizce anlamı İngilizcesi:
İlgi; n. relation, connection, attachment, involvement, interest, affinity, concern, attention, liking, bearing, care, connexion, curiosity, pertinence, reference, regard, relationship, relativeness, relevance, relevancy, respect, solicitude, sympathy
Türkçe - Almanca sözlük İlgi anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetoalmanca anlamı Almancası:
İlgi; n. beziehung, bezug, interesse, teilnahme, wahlverwandtschaft, zuspruch
Türkçe - Fransızca sözlük İlgi anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetofransizca anlamı Fransızcası:
İlgi; rapport [le], relation [la], intérêt [le], affinité [la], apartenance [la], attention [la], connexion [la], liaison [la]
İngilizce - Türkçe sözlük İlgi anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
ingilizcetoturkce anlamı Türkçe anlamı:
İlgi; relationshipYorumlar - Lütfen konu (İlgi) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.