kaynak sözlükteki anlamları

Türkçe - Türkçe sözlük kaynak anlamı
aşağı en üste çık
turkcetoturkce anlamı Türkçe anlamı:
kaynak; bir suyun çıktığı yer, kaynarca, pınar, memba; araştırma ve incelemede yararlanılan belge. bir şeyin çıktığı yer, menşe; bir şeyin nedeni, kökeni. bir haberin çıktığı yer; herhangi bir erkenin oluşup çevreye yayıldığı yer.
Türkçe - Türkçe sözlük kaynak anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetoturkce anlamı Türkçe anlamı:
kaynak; (türkçe) 1. bir suyun çıktığı yer, menşe. bir haberin çıktığı yer. 2. araştırma ve incelemede yararlanılan belge. - erkek ve kadın adı olarak kullanılır.
Türkçe - İngilizce sözlük kaynak anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetoingilizce anlamı İngilizcesi:
kaynak; adj. parent, spring, welding n. roots, spring, fountain, seeds, grass roots, source, bottom, inquiries, basis, origin, welding, weld, authorship, beginning, birth, chapter and verse, context, font, fount, fund, headspring, paternity, principle, provenance, reserve, resource
Türkçe - Almanca sözlük kaynak anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetoalmanca anlamı Almancası:
kaynak; n. born, quell, quelle, schweißung, sprudel, urquell, ursprung
Türkçe - Fransızca sözlük kaynak anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetofransizca anlamı Fransızcası:
kaynak; fontaine [la], source [la], naissance [la], origine [la], provenance [la], ressources, référence [la]; soudage [le], soudure [la]Yorumlar - Lütfen konu (kaynak) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.