muhammed sözlükteki anlamları

Türkçe - Türkçe sözlük muhammed anlamı
aşağı en üste çık
turkcetoturkce anlamı Türkçe anlamı:
muhammed; (arapça) erkek ismi 1. birçok defalar hamdu sena olunmuş, tekrar tekrar övülmüş. 2. birçok güzel huylara sahip. hz. peygamber (s.a.s)'in isimlerindendir. dedesi abdülmuttalib tarafından, gökte hak yerde halk övsün niyetiyle bu ad konulmuştur. kur'an'da dört yerde
Osmanlıca - Türkçe sözlük muhammed anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
osmanlicatoturkce anlamı Türkçe anlamı:
muhammed; 1. pek çok tekrar tekrar övülmüş, medhedilmiş meâlinde bir isim olup ilk olarak peygamberimize (a.s.m.) verilmiştir. (allahımızın bütün insanlara son peygamberi olan hz. muhammed (a.s.m) efendimiz, arabistan'da mekke-i mükerreme şehrinde milâdi 571 tarihinde dünyaya teşrif etmişlerdir.fahr-i âlem efendimiz, kureyş kabilesinden ve haşim âilesindendir. muhterem pederinin adı abdullah, dedesinin adı abdülmuttalib, vâlidesinin adı ise amine'dir.peygamberimizin (a.s.m.) baba cihetinden mübarek nesebleri şöyledir. 2. muhammet. bir erkek adı (arapça)hz. muhammet. muhammet peygamber.
Türkçe - İngilizce sözlük muhammed anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetoingilizce anlamı İngilizcesi:
muhammed; [muhammad] n. mohammed, mahomet (also mohammed, muhammed, mahomet, and other variants) (c. 570 mecca - june 8th 632 ce madina) was the founder of islam and is regarded by muslims as the last messenger and prophet of god (arabic: الله allah). muslims do not believe that he was the creator of a new religion, but the restorer of the original, uncorrupted monotheistic faith of adam, abraham and others. they see: him as the last and the greatest in a series of prophets. 2. mohammed. 3. mohammed, mahomet. the prophet muhammad.
Türkçe - Almanca sözlük muhammed anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetoalmanca anlamı Almancası:
muhammed; n. prophetYorumlar - Lütfen konu (muhammed) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.