rücu sözlükteki anlamları

Türkçe - Türkçe sözlük rücu anlamı
aşağı en üste çık
turkcetoturkce anlamı Türkçe anlamı:
rücu; 1 . geri dönme, sözünü geri alma, cayma, tersinme.
2 . felsefekayıtım.
atasözü, deyim ve birleşik fiiller
rücu etmek
Türkçe - Türkçe sözlük rücu anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetoturkce anlamı Türkçe anlamı:
rücu; bir ödemede bulunan kimsenin yaptığı bu ödemeyi kısmen veya tamamen, ödeme yapması gereken diğer kişilerden istemesi 
Türkçe - İngilizce sözlük rücu anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetoingilizce anlamı İngilizcesi:
rücu; rescinding, revoking; returning
Türkçe - Almanca sözlük rücu anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetoalmanca anlamı Almancası:
rücu; rückgriff, rücktritt
Türkçe - Fransızca sözlük rücu anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetofransizca anlamı Fransızcası:
rücu; retour [le]; recul [le], rétraction [la]Yorumlar - Lütfen konu (rücu) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

kemal soner: Trafik Sigortası Poliçesi Genel Şartları Madde 4'te belirtilen herhangi bir halin sözkonusu olması durumunda, sigorta şirketi zarar görene ödemiş bulunduğu tazminat miktarını, sigortalıdan rücuen talep etme hakkına sahiptir. nedemektir - 3 yıl, 7 ay önce yazıldı.
samray: CÜMLE İÇİNDE : İş verenler yukariki hükümlere göre ödedikleri vergi için asıl mükelleflere rücu edebilirler. - 3 yıl, 8 ay önce yazıldı.
samray: cümle içinde kullanım : İş verenler yukarıki hükümlere göre ödedikleri vergiler için asıl mükelleflere rücu edebilirler. - 3 yıl, 8 ay önce yazıldı.
KADİR: YANİ KUSURSUZ OLMAK VE KARŞI TARAFDAN TALEP ETMEK ANLAMINA GELMEKDEDİR ANLADIĞIM KADARIYLA - 3 yıl, 9 ay önce yazıldı.