virüs sözlükteki anlamları

Türkçe - Türkçe sözlük virüs anlamı
aşağı en üste çık
turkcetoturkce anlamı Türkçe anlamı:
virüs; 1 . hastalık yapıcı, bakterilerden daha küçük, yaşamak için bir başka hücrenin içine girmek zorunda olan ve ancak elektron mikroskobunda görülebilen parazit.
2 . bilişimveri girişi yoluyla bilgisayarlara yüklenen, sistemin veya programların bozulmasına, veri kaybına veya olağandışı çalışmasına neden olan yazılım.
Türkçe - Türkçe sözlük virüs anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetoturkce anlamı Türkçe anlamı:
virüs; bulaşıcı hastalıklara yol açan mikrop.
Türkçe - İngilizce sözlük virüs anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetoingilizce anlamı İngilizcesi:
virüs; [virus] n. microorganism which functions as an infectious agent; computer program which is intended to be spread surreptitiously between computers and usually causes damage (computers) n. virus, microorganism which functions as an infectious agent; (computers) computer program which is intended to be spread surreptitiously between computers and usually causes damage n. virus, microorganism which functions as an infectious agent; computer program which is intended to be spread surreptitiously between computers and usually causes damage (computers)
Türkçe - Almanca sözlük virüs anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetoalmanca anlamı Almancası:
virüs; n. erreger, virus
Türkçe - Fransızca sözlük virüs anlamı
yıukarı aşağı en üste çık
turkcetofransizca anlamı Fransızcası:
virüs; virus [le]Yorumlar - Lütfen konu (virüs) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.