Ssangyong

Otomobil markası tanıtım kutusu

Otomobil markası tanıtım kutusu | image = | name = Otomobil Markası | Üretildiği ülke = Güney Kore | Kurulduğu Yıl = 1954 | Üretimin Bittiği Yıl = | İsmi Nereden Geliyor = | Kurucusu = So Jin Kwan | Amblemin Anlamı =SsangYong da SsangYong Motor Company (쌍용자동차), Güney Koreli otomobil üreticisi ve çelik sanayicisi firmadır. Kore dilinde SsangYong şimdiki zaman, asri zaman anlamındadır.

1954 yılında Güney Kore Guro-gu Seoul`da SsangYong Motor Company firmasını Hadonghwan Motor Company adıyla adıyla kurarak İngiltere`den kit halinde gelen Jeep modeli arabaları monte etmeye başlamıştır.

Turnbull, Koreye 1997 başlarında geldi ve kendisine Daewoo da bir otomobil fabrikası kurarak ilk arabasını iki yıl içinde üretme görevi verildi. Otomobil üretimi için gelişmiş bir alt yapısı olmayan bir ülkede bu, gerçekleşebilmesi güç bir görevdi. Koreli anlayışı, kurulan fabrikasının ısıtma sisteminin ancak proje kar`a geçtikten sonra gündeme gelebileceğini öngörmekte idi. Turnbull yönetimi kar etmeyi beklemeden ısıtma sistemi monte etmeye güç razı edebildi. Güç şartlara rağmen 2004, SAIC (Shanghai Automotive Industry Corporation) ilk SsangYong halk arabası olarak üretim hattından satışa geçebildi. Bir Koreli ve bir İngiliz elele vererek Güney Korelilerin yaygın bir şekilde satın alıp kullanabileceği bir otomobili hayata geçirdiler.

Modelleri

Bağlantılar

Kore otomotiv şirketleri Otomobil MarkalarıKaynak

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Ssangyong maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

SsangYong SsangYong
2010-01-26T23:49:42+02:00
bana gore mukemmel bır araba cok araştırdım ve sınıfının en ıyı olduğunu anladım en kısa zamanda bır tane act.sport alacam jıp rahatlığında
0 Yorum Yap
Önceki Paylaşımlar