Ufo

Ufo

UFO Unidentified Flying Objects (Tanımlanamayan uçan cisim)'in kısaltması. Halk arasında uçan dâire olarak da bilinen, mâhiyeti ve özellikleri tam tespit edilememiş olan uçan gök cisimlerine verilen ad. İngilizcede “kimliği belirlenememiş uçan cisim” anlamına gelen “Unidentified Flying Object” kelimelerinin baş harflerinden meydana geldiği için “UFO” denilmektedir.

UFO (inglizce) türkçe anlamı

1. [UFO (unidentified flying object) ] i. uçan daire
2. belirlenemeyen uçan cisim

Ufo (almanca) ingilizcesi

1. (unidentified flying object) n. flying object not identifiable as being of terrestrial origin
2. alleged spacecraft of extraterrestrial beings,[UFO (unidentified flying object) ]n. flying object not identifiable as being of terrestrial origin
3. alleged spacecraft of extraterrestrial beings
4. n. UFO
5. unidentified flying object
6. flying object not identifiable as being of terrestrial origin
7. alien craft from outer space
8. adv. free
9. given at no charge
10. plentifully
11. bountifully
abundantly,

UFO (türkçe) ingilizcesi

12. [UFO (unidentified flying object) ]n. flying object not identifiable as being of terrestrial origin
13. alleged spacecraft of extraterrestrial beings
14. n. UFO
15. unidentified flying object
16. flying object not identifiable as being of terrestrial origin
17. alien craft from outer space
18. adv. free
19. given at no charge
20. plentifully
21. bountifully
22. abundantly

Ufo (almanca) fransızcası

1. abbr. ovni

Ufo (ingilizce) almancası

1. unidentified flying object) ]n. UFO (unbekanntes Flug-Objekt)

Ufo (ingilizce) italyancası

1. [UFO (unidentified flying object) ] s. (Aer) oggetto volante non identificato

Ufo (ingilizce) ispanyolcası

1. [UFO (unidentified flying object) ] s. (Abrev.) OVNI objeto volador no identificado

Ufo (ingilizce) portekizcesi

1. [UFO (unidentified flying object) ] s. O.V.N.I. (Objeto Voador Não Identificado)
2. disco voador

Ufo (ingilizce) flemenkcesi

1. [UFO (unidentified flying object) ] zn. UFO (unidentified flying object)
2. vliegende schotel
UFO Unidentified Flying Objects (Tanımlanamayan uçan cisim)'in kısaltması. Halk arasında uçan dâire olarak da bilinen, mâhiyeti ve özellikleri tam tespit edilememiş olan uçan gök cisimlerine verilen ad. İngilizcede “kimliği belirlenememiş uçan cisim” anlamına gelen “Unidentified Flying Object” kelimelerinin baş harflerinden meydana geldiği için “UFO” denilmektedir.

Gök yüzünde zaman zaman görülen fakat kimliği henüz tespit edilememiş olan cisimler geniş halk kitlelerini ve ilim adamlarını merak ve araştırmalara sevk etti. ABD’li bilim adamlarının 1950’li yıllarda yaptıkları araştırma ve gözlemler sonunda hazırladıkları raporda; Ufo görüntülerinin yüzde 90’ının parlak gezegenler, gök taşları, iyon bulutları, tan kızıllığı gibi astronomi ve meteoroloji olayları olduğu veya hava taşıtları, kuşlar, balonlar, projektörler ve sıcak gazlardan kaynaklandığı bildirildi. Daha sonraki yıllarda ortaya atılan çeşitli fikirler üzerine araştırma ve incelemeler genişletildi. Değişik zamanlarda yeni raporlar hazırlandı. 1973’te bir grup ABD’li bilim adamı tarafından yeni çalışmaları sürdürmek gâyesiyle Northfield’da Ufo Araştırmaları Merkezi kuruldu. Kanada, İngiltere, İsveç, Danimarka, Avustralya ve Yunanistan’da da Ufo’larla ilgili bâzı çalışmalar yapıldı. Ancak yapılan araştırmalar ve incelemeler neticesinde Ufo’larla ilgili yeni ve değişik bilgiler elde edilemedi.

UFO'lar sadece bir yanılsamadan ibaret

İngiltere Savunma Bakanlığı'nın gizlice yürüttüğü uzay araştırmalarında uzayda hayat olmadığı sonucuna varıldı. Rapora göre UFO'lar sadece bir yanılsamadan ibaret.

İngiliz yayın kuruluşu BBC'ye göre İngiltere Savunma Bakanlığı'nın gizli olarak yürüttüğü UFO (Unidentified Flying Objects - tanımlanamayan uçan cisim) araştırması 2000 yılında sona erdi.

Şimdiye kadar sadece bir kişiye sunulan UFO raporu sonunda basına da açıklandı. 400 sayfalık rapora göre uzayda hayat yok, UFO'lar ise sadece bir yanılgıdan ibaret.

Hızlı plazmalar

Raporda UFO diye tabir edilen cisimlerin aslında gökyüzünde oluşan elektromanyetik plazma bulutları olduğu belirtiliyor.

Katı birer cisim gibi algılanabilen bu plazmalar çok hızlı hareket ediyor. Değişik renklere de bürünebildikleri için birçok kişi tarafından UFO sanılıyor.

Araştırmalar devam ediyor

Habere göre İngiltere Savunma Bakanlığı'nın uzay araştırmaları hala devam ediyor. Bilim adamları şimdi de söz konusu plazmaların yüksek teknoloji ürünü bir silah olarak kullanılmasının mümkün olup olmadığı araştırıyor.

CNNturk.com
UFO UFO
2010-04-27T17:04:49+03:00
ufolarla ilgili olarak yorumlarım. gerçekten varlar çok uzun seneler önce yakın temasım oldu hatta gemilerine dahi girdim karşılaştığım yaratıklar bizler gibi fiziksel bedenlere sahip değiller ışığımsı şeffah bir yapıya dönüşmüşler gemilerinin içide aynı şekilde karşılıklı anlaşmalarda konuşmalarında ses çıkartarak irtibat kurmuyorlar zihinsel olarak her istediklerini sonsuz bir hızla birbirlerine aktarabiliyorlar ve evrensel olarak bende onların ne anlatmak istediklerini aynı hızla algılabiliyordum geri döndüğümde iki şeye zor adapte oldum birincisi belli bir müddet konuşma zorluğu çektim çünkü karşımızdaki bir insana bir şeyler anlatmak için o sözlerin karşılığında belirli sesler çıkarmak zorundayız bu sesler bana çok tuhaf ve anlamsız gelmeye başlamıştı ben istiyordum uzaylılarla yaşadığım anlardaki gibi olmasını zaten yıllar sonra bile duyguyu halen yaşıyorum sizlere şöyle izah edeyim milyonlarca kelimenin saliseler içinde size akdarıldığını ve sizinde aynı hızla karşıya akdardığınızı düşünün ve sır diye bir şey yok dolambaçlı sözler yok onlar neyse o siz neyseniz o sunuz çok güzel bir duyguydu ikinci olarak geri döndüğümde yaşamın hızına uzun süre adapte olamadım en korkunç olanda buydu tavuklarımız vardı ilk dikkatimi çeken onların yürüyüşleri oldu yürüyüşleri o kadar ağırdıki hele çıkardıkları sesler çok korkunçtu yoldan arabalar geciyordu o kadar yavaş hareket ediyorlardıki velhasıl insanlar uzaydan gelen canlılarla aralarında teknolojiden çok yaşadıkları hayatları ile bizden daha önde olduklarını bilsinler
0 Yorum Yap
Önceki Paylaşımlar