Seyahat ya da yolculuk, kişi ya da nesnelerin (uçak, bot, tren, vb.) uzak yerler arasında gerçekleştirdiği devinimdir. Eğlence, turizm ve tatilin yanı sıra dini, kültürel ve eğitsel amaçlı yolculuklar da yapılabilmektedir.

YOLCULUK (türkçe) anlamı

1.
2. 1 . Ãœlkeden ülkeye veya bir ülke içinde bir yerden bir yere gidiş veya geliş
3. gezi
4. seyahat
5. sefer:
Ertesi gün başladı gün doğmadan yolculuk.- F. N. Çamlıbel.
6. 2 . Bu gidiş gelişte geçen süre.
7. 3 . Herhangi bir taşıtla bir yere gidip gelme:
Yolculukla ilgili işlemleri tamamlarken
koltuğuna oturtmuştuk onu.- N. Cumalı.

YOLCULUK (türkçe) anlamı

8. ülkeden ülkeye ya da bir ülke içinde
9. bir yerden bir yere gidiş ya da geliş,gezi
10. seyahat.bu gidiş gelişte geçen süre.herhangi bir taşıtla bir yere gidip gelme.

YOLCULUK (türkçe) ingilizcesi

1. adj. cruising
2. itineraryn. headway
3. journey
4. peregrination
5. travel
6. trip
7. voyage
8. passage

YOLCULUK (türkçe) fransızcası

1. voyage [le]
2. course [la]
3. tour [le]
4. trajet [le]

YOLCULUK (türkçe) almancası

1. n. Fahrt
2. Reise
3. Tour
4. Wanderschaft
yolculuk ile ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı sayfa: Seyahat

Kaynak

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki yolculuk maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

Bu konuda görüş yazabilmek için malısınız.

  İlgili Konu Başlıkları Tümü

  Yolculuk Namazı

  İslâm dini kolaylık dinidir. Yolculukta genellikle bir takım sıkıntılar olabileceği için yolcuya bazı ibadetlerin ifasında kolaylıklar getirilmiştir. Ramazanda yolculuğa çıkan kimsenin orucunu kazaya bırakmasının mübâh oluşu, abdestte mest üzerine mesh süresinin üç güne ...

  Mavi Yolculuk

  Mavi Yolculuk, Halikarnas Balıkçısı, Azra Erhat ve Sabahattin Eyüboğlu tarafından literatüre kazandırıldığı kabul edilen ve günümüzde özellikle turizmde kullanılan bir terimdir. İsmin kaynağı, Azra Erhat`ın ilk olarak 1957`de, daha sonra daha kapsamlı tarzda 1962 ve 1979`da ...

  Uygur Karızlarına Yolculuk

  Orta Asya`da-Çin Uygur Özerk Bölgesi-Turfan havzasında 2500 yıl önce, Uygur Türkleri tarafından yapılan ve “Bir Uygarlık Harikası “ olarak adlandırılan ve hala kullanılan-Anadolu`da da izleri bulunan- “Karız-Kehriz-Keriz” yer altı su kanalları sistemi; yerin (çölün) 110 ...

  Zamanda Yolculuk

  Zamanın doğası henüz tam anlaşılamadığından, zamanda yolculuk şimdilik bilim kurgunun egemenliğindedir. Bu konudaki temel veriler şunlardır: Zamanda İleri Yolculuk Mümkündür.* Hepimiz için ortak zaman ileri doğru akmaktadır.

  Batı'ya Yolculuk

  Batı'ya Yolculuk (Geleneksel Çince: 西遊記; Basitleştirilmiş Çince: 西游记; Hanyu Pinyin: Xīyóu-jì) Çin edebiyatının Dört Büyük Klasik Romanınından biridir. Aslı 1590'larda, Ming Hanedanlığı döneminde, anonim bir şekilde yayımlanmıştır.

  Dünyanın Merkezine Yolculuk

  Dünyanın Merkezine Yolculuk veya Dünyanın Merkezine Seyahat (Orijinal adı: Voyage au centre de la Terre), Jules Verne tarafından yazılan klasikleşmiş 1864 bilim kurgu romanı.

  Güneye Yolculuk (film)

  Güneye Yolculuk 1978 ABD yapımı western-komedi filmidir.Özgün adı Goin' South dır.Yönetmenliğini ve başrol oyunculuğunu Jack Nicholson 'ın yaptığı filmin diğer oyuncuları Mary Steenburgen , Christopher Lloyd , John Belushi ve Danny DeVito 'dur.

  Güneşe Yolculuk

  ''Güneşe Yolculuk'', 1999 yapımı Yeşim Ustaoğlu filmi.

  Einstein Evreninde Zaman Yolculuğu: Zamanda Yolculuk Olasılığı

  malmısınız zamanda yolculuk imkansızdır zakın okumyaın yalandır

  Yolculuk Nereye Hemşerim?

  Yolculuk nereye hemşehrim adlı kitap Gülse Birsel`e ait olan 3. kitaptır. Kitap; Gülse Birsel`in, Sabah Gazetesi`nde yayımlanmış olan pazar yazılarından oluşmaktadır.