Zeynep, Arapça Zeyneb (زينب) isminin Türkçe'ye yerleşmiş halidir.

ZEYNEP (türkçe) anlamı

1. Zeynep
2. özel isim
3. Değerli taşlar
4. mücevherler
Zeynep, özel isim. Zeynep ile ilgili başlıklar:

Kişiler

Din

*Zeyneb bint Ali - İslam dini dördüncü halife Ali bin Ebu Talib'in eşi. *Zeyneb binti Cahş - İslam dini peygamberi Muhammed'in eşi. *Zeyneb binti Huzeyme - İslam dini peygamberi Muhammed'in eşi *Zeyneb binti Muhammed - İslam dini peygamberi Muhammed'in kızı. === Müzisyenler === *Zeynep Casalini *Zeynep Dizdar *Zeynep Mansur *Zeynep Üçbaşaran *Zeynep === Oyuncular === *Zeynep Aksu *Zeynep Beşerler *Zeynep Değirmencioğlu *Zeynep Eronat *Zeynep Tokuş == Binalar == *Zeynep Sultan Camii - İstanbul'da bir cami }

Kaynak

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki zeynep maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

Bu konuda görüş yazabilmek için malısınız.

  İlgili Konu Başlıkları Tümü

  Zeynep Sultan Camii

  Zeynep Sultan Camii 1769 yılında III. Ahmed'in kızı Zeynep Asıme Sultan tarafından Ayazma Camii'nin de mimarı olan Mehmet Tahir Ağa'ya yaptırılmış barok tarzında camidir. Mimari tarzı ve yapımında kullanılan malzemeler nedeni ile Bizans kiliselerini anımsatmaktadır.

  Zeynep Özyol

  Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun oldu. CNN TÜRK’te Haber Merkezi Dış Haberler Servisi’nde muhabir olarak görev yapan Özyol şu an Editör programını hazırlayan ekibe destek veriyor.

  Sitti Zeynep Türbesi

  Sitti Zeynep Türbesi, Alanya`da Alanya Kalesi`ne çıkan yol üzerinde, büyük bir kayanın üzerindedir.

  Zeynep Hatun

  Zeynep Hatun, Divan edebiyatının bilinen ilk kadın şairi. Mihrî Hatun ile aynı dönemde yaşamıştır.

  Zeynep Uzunbay

  Zeynep Uzunbay, 1961`de Karaözü kasabasında doğdu. O yıllarda Sivas`a bağlı olan Karaözü, daha sonra Kayseri ilinin Sarıoğlan ilçesine bağlandı. İlkokulu, ortaokulu ve Sağlık Meslek Lisesi`ni Kayseri`de okudu. Turhal ve Tokat`ta iki yıl hemşirelik yaptı. 1985`te Ankara`da Gazi ...

  Zeynep Sultan Cami

  Zeynep Sultan Camii 1769 yılında III. Ahmed'in kızı Zeynep Âsime Sultan tarafından Ayazma Camii'nin de mîmarı olan Mehmed Tahir Ağa'ya yaptırılmış barok tarzındaki câmidir.

  Zeynep Erkekli

  Zeynep Erkekli (d. 1964 İstanbul) Sinema ve tiyatro snatçısı.

  Zeynep Irgat

  Zeynep Irgat   (d. İstanbul)

  Zeynep Karahan Uslu

  Bilgikutusu Başkan

  Zeynep Tarzi

  Prenses Zeynep Tarzi Osmanoğullarından Ertuğrul Osman Osmanoğlu`nun (Ertuğrul V. Osman) eşidir. Babası Afgan Kraliyet Ailesinden Prens Abdulfettah Tarzi, annesi Dr. Pakize Tarzi`dir.

  Zeynep Tedü

  Zeynep Tedü   Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. TV seyircilerince, özellikle, yıllarca oynadığı Olacak O Kadar programı skeçleriyle tanınır.

  Zeynep Tokuş

  Zeynep Tokuş (d. 1977), Ankara`da doğdu.1998 Star Tv Güzellik Yarışması`nda birinci oldu.1999 yılında Deli Yürek adlı dizide Zeynep rolü ile,2002 de Çocuklar Duymasın adlı dizide Meltem rolü ile, 2003 Esir Şehrin İnsanlarında Nedime Hanım rolü ile,2003 Hırçın Menekşe Deniz ...