çıldır

Kars iline bağlı bir ilçe. Yüzölçümü 1.415 kilometrekare, nüfusu 29.595 tir. İlçe yüzeyi hafif meyilli...

Kars iline bağlı bir ilçe. Yüzölçümü 1.415 kilometrekare, nüfusu 29.595 tir. İlçe yüzeyi hafif meyilli dağ yamaçlarından ibarettir. Geniş tarla ekimi ve hayvancılık başlıca geçim kaynağıdır. Merkezi 1.485 nüfuslu Zorzuna kasabasıdır.

Haritası

çıldır koordinatları: 41.128900, 43.132600

Diğer anlamları

çıldır

Türkçe çıldır kelimesinin İngilizce karşılığı.
[Çıldır] n. freckle, speckle, sun spot, fleck v. go crazy, go mad, go nuts, be nuts, loose one's senses, be out of one's senses, flip, flip out, rave, round the bend, go berserker

İlgili konuları ara


Görüşler

 • misafir Avatar
  misafir - 4 yıl önce
  cocuklugum 1979-80 senelerinden sonra orada gecti.suan berlindeyim.ablam cildir lisesinde ögretmendi.orayi hic unutmadim.memur muhuttin abiyi,hademe kemal amcayi benzinligi olan mustafa bey,kizlari cagla ve derya yi,bakkal hakki amcayi lojmanlari,firinlari caddesini,cildir gölunu,herseyi hatta deli helimi bile.negüzeldi o günler.herkese selamlar.kisin kaz eti ve sobada patates seytan kalesi,gölü,alabaligi,yazin cayirlari .unutmadan cildir lisesinde ilk atatürk kösesini ablam yapmisti.nahide akbal.

 • misafir Avatar
  misafir - 4 yıl önce
  Çıldır,tarihi,bugünü ve geleceği ile sıradışı bir yerdir.Keşke yönetici ve lider sorunu olmasaydı Çıldır daha farklı görünüme sahip olabilseydi.Neyse yazacak çok şey var;ama halk sorunlu olmasa yine olur da halk çok sorunlu.Yatırımcı gelemiyor.Bir birini çekemiyor vs.Ben Yukarı canbaz köyündenim.Bilenler bilir...Selamlar M.YÜCEL

 • misafir Avatar
  misafir - 4 yıl önce
  Bilge merhaba; Ben çıldırlisesi 1c sınıfından Hayrettin Nahide hocayı çok severdim. Kendisine ulaşıp görüşmek isterim. Bu konuda yardımcı olusan sevinirim. Ayrıca sınıf arkaadşımdın. belki unutmuşsun.

 • misafir Avatar
  misafir - 4 yıl önce
  Pardon Bilge bana ulaşman lazım. h.ugurlu15@gmail.com

Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

çıldır
çıldır