--}}

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Atatürk ilke ve devrimlerini korumak, geliştirmek, çağdaş eğitim yoluyla çağdaş insan ve çağdaş topluma ulaşmak amacıyla, kazanılmış hakların

Atatürk ilke ve devrimlerini korumak, geliştirmek, çağdaş eğitim yoluyla çağdaş insan ve çağdaş topluma ulaşmak amacıyla, kazanılmış hakların korunup geliştirilmesi ilkesini güden Sivil Toplum Kuruluşu`dur.

ÇYDD, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK), Milli Eğitim Bakanlığı (MEB),Kültür Bakanlığı gibi resmi devlet kurumlarıyla işbirliği içinde ve apolitik bir yapı içinde çalışır. ÇYDD`nin omurgası, gönüllülük temelinde çalışan profesyonel insanlar üzerine oturtulmuş olup, gelir kaynağı toplananan bağışlardır. Derneğin 96 şubesi bulunmaktadır. 1999 depremi sonrası katkılarıyla dikkat çekmiş olan ÇYDD, kırsal kesimdeki eğitim projeleriyle eğitime büyük ve yararlı katkılarda bulunmuştur. Eğitimde fırsat eşitliği, kız çocuklarının okullaştırılması, kitap, araç-gereç desteği, okul öncesi eğitimi ve lise mezunu mesleksiz kızlara meslek edindirme, sonunda ekonomik özgürlüklerine kavuşması gibi projeler de Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği`nin ilgi alanı dahilindedir.
Derneğin merkezi İstanbul`dadır.


Linkler

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - ÇYDD

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

  • misafir Avatar
    misafir - 5 yıl önce
    mrb ben istanbuldan dicle lise öğrencisiyim çalışmalarınızı çok beyendim ve etkilendim aydınlık bir türkiye için bende bir genç olarak çalışmalarınıza yardımcı olmak istiyorum nasıl üye olmalıyım?

Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.