Çarıklı Milyoner

Kısaca: ''Çarıklı Milyoner'', 1983 yapımı Türk komedi ve filmidir. Filmin yönetmenliği Kartal Tibet'e senaryosu İhsan Yüce'ye aittir. Filmin başrollerinde Kemal Sunal ve Necla Nazır oynamaktadır. ...devamı ☟

Çarıklı Milyoner
Çarıklı Milyoner

Çarıklı Milyoner, 1983 yapımı Türk komedi ve filmidir. Filmin yönetmenliği Kartal Tibet'e senaryosu İhsan Yüce'ye aittir. Filmin başrollerinde Kemal Sunal ve Necla Nazır oynamaktadır. Oyuncular *Bayram Tok - (Kemal Sunal) *Suna - (Necla Nazır) *Hilmi Tok - (Bayram'ın babası)(Ali Şen) *Osman Efendi - (Reha Yurdakul) *Meloş - (Belkıs Dilligil) *Muhasebe Müdürü - (Selim Naşit) *Avukat Hürrem - (Hüseyin Kutman) *Gazete Patronu - (Memduh Ün)

Konu

Hilmi Tok milyarder bir iş adamıdır. Birgün tek başına kullandığı arabasıyla kaza yaparak ölür. Tüm mirasını köyde davulculuk yapan oğlu Bayram'a bırakmıştır. Bir anda Bayram hiç görmediği babasının mirasına konar. Ancak Bayram'ın akraba bozuntuları mirası Bayram'a yedirmemeye kararlıdır hatta bunun için Bayram'ı öldürmeye bile kalkışırlar fakat hiçbirinde amaçlarına ulaşamazlar. Bayram ise sahte akrabalarının gerçek yüzünü anlamıştır ve mirası onlara vermemeye kararlıdır. Bu arada Bayram gazetede kendisi hakkında ileri geri yazılar yazan ve gerçek kimliğini bilmediği gazeteci Suna'ya aşık olur. Sonunda yazıları yazan gazetecinin Suna olduğunu öğrenir. Yaşadığı bunca olaya dayanamayan Bayram akıl hastanesine yatar.

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.