Çocuklar Duymasın

Dizifilm |
dizi_adı =Çocuklar Duymasın |
resim   =|
yönetmen = |
yazan   =Birol Güven |
oyuncular =Tamer Karadağlı<br/>Pınar Altuğ<br/>Ayşecan Tatari<br/>Furkan Kızılay<br/>Özgür Ozan<br/>Ferdi Akarnur<br/> |
yapımcı  =Mint|
yılı   =2004 |
dil    =Türkçe|
"Çocuklar Duymasın", Mint(MADE IN TURKEY) adlı produksiyon şirketinin hazırlamış olduğu bir dizidir. Produksyon`ın dışında aynı zamanda da yazarı da olan Birol Güven`in başka dizileri de var.

Çocuklar Duymasın TGRT adlı tv kanalıda 14 bölüm yayınlandı ve o sırada ATV tarafından keşfedildi. ATV`deki bölümleri reyting rekorlarını altüst etti ve bu kanalda 2 sezon yayınlandı. Ardından STAR TV`ye transfer oldu ve bu sezonun ortasında dizinin harika gidişatı başrol oyuncularından biri olan Pınar Altuğ`un ayrılmasıyla birden bozuldu. Ayrılma sebebi ise dizi yazarının "``Bu bir aile dizisi olduğundan oyuncularımızın özel yaşamındaki olumsuz bir gelişme, diziyi olumsuz yönde etkileyeceğinden o oyuncunun ayrılması en uygun davranış olacaktır``" demiş olması, ve gazetecilerin bu olayı gündeme getirmeleri oldu. Senaryoda bu durum Amerika`ya iş seyahatine gidiyormuş gibi gösterildi.

Birkaç hafta sonra yerini "Zeynep Tokuş" devraldı, fakat sezon sonunda Pınar Altuğ`un başına gelen olayın bir benzeri diğer baş rol oyuncusu "Tamer Karadağlı"`ya o sezonun sonunda olunca yeni sezona dizi yeni bir isimle, yani Çocuklar Ne Olacak olarak başladı. Dizinin konusu da doğal olarak değişti. Yeni konuda hem Meltem(anne), hem de Haluk(baba) Amerika`ya iş seyahati için beraber gittiler ve çocuklar da dedeleri Emekli Müsteşar Kemal (Ferdi Akarnur)`le kalmaya başladılar. Bu bölümlere de aynı zamanda Haluk`un en yakın arkadaşı Selami (Özgür Ozan)`nin çocuğunu büyütmedeki titizliğine tanık olduk. Diziye onların komşuları (Mesut Akusta ve Seray Sever) katıldı.

Dizi yarım sezon sonra sona erdi ve son bölümde Tamer Karadağlı geri geldi.

Kaynaklar

Vikipedi

Çocuklar Duymasın (dizi muzikleri) sözleri

dizi muzikleri tarafından albümünde söylenen Çocuklar Duymasın adlı şarkının sözleri.

Aynı gemide yol alır
Aynı dümen tutarız bu evde
Sır dolu şu halimiz oynatır bizi
Hergün yeni bir oyun peşinde ahh
Hergün yeni kurnazlık peşindee
aman şşt sakın kimse uyanmasın
gizlice ayrılalım çocuklar duymasın
Aman şşt Sakın kimse uyanmasın
Gizlice ayrılaım çocuklar Duymasınn şşt

Solist BURCU GÜVEN

İlgili konuları ara

Yanıtlar