Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'ne (ÇOMÜ) bağlı fakültelerden biridir. 2011 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi olan ismi 'Mühendislik Fakültesi' olarak değiştirilmiştir.Yaklaşık 1.

ÇOMÜ Mühendislik Fakültesi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'ne (ÇOMÜ) bağlı fakültelerden biridir. 2011 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi olan ismi 'Mühendislik Fakültesi' olarak değiştirilmiştir. Yaklaşık 1.000 öğrencisi bulunan okul Üniversite'nin ana kampüsünde yer almaktadır.

Tarihçe

Fakülte 1992 yılında Üniversite ile birlikte kuruldu. 1995 yılında ise ilk öğrencilerini aldı. Fakülte ilk öğrencilerini Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'ne aldı ve daha sonra bu bölümü Gıda, Jeoloji, Jeofizik ve Çevre Mühendislikleri izledi. 2012 yılı itibariyle 14. dönem mezunlarını veren ÇOMÜ Mühendislik Fakültesi bugüne kadar 1.500'e yakın mühendis mezun etti.

Bölümler

Fakültesi bünyesinde yer alan bölümler şunlardır. * Bilgisayar Mühendisliği * Gıda Mühendisliği * Jeoloji Mühendisliği * Jeofizik Mühendisliği * Çevre Mühendisliği * Mimarlık * Şehir ve Bölge Planlama * İnşaat Mühendisliği * Endüstri Mühendisliği * Geomatik Mühendisliği * Malzeme Bilimi ve Mühendisliği * Biyomühendislik * Elektrik ve Elektronik Mühendisliği * Kimya Mühendisliği * Makine Mühendisliği * Maden Mühendisliği

Dış bağlantılar

*

Kaynaklar

Vikipedi

Yanıtlar