Çorlu

Çorlu Tekirdağ iline bağlı ilçelerden biri. Merkez ilçeye bağlı 22 köyü vardır. Yüzölçümü 946 km2 olup, nüfus yoğunluğu 110’dur.

Çorlu

Çorlu Tekirdağ iline bağlı ilçelerden biri. Merkez ilçeye bağlı 22 köyü vardır. Yüzölçümü 946 km2 olup, nüfus yoğunluğu 110’dur.

İlçe toprakları, bölgenin en verimli arazisi olan Ergene Havzasında yer alır. Genelde ova görünümündedir. Ergene Irmağıyla kolu olan Çorlu Deresi toprakları sular. Ulaşım rahatlığı ve stratejik önemi yüzünden Tekirdağ’ın en gelişmiş ilçesidir.

Ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Başlıca tarım ürünleri buğday, arpa, yulaf, şekerpancarı, ayçiçeğidir. Hayvancılık da tarım kadar gelişmiştir. Köylerin hepsinde besi hayvancılığı da yapılır. En çok kıvırcık koyun ve sığır beslenir. Elde edilen süt ve süt ürünleri büyük ölçüde İstanbul’a gönderilir. Tarıma dayalı sanayi dışında, kimya ürünleri, orman ürünleri, metal eşya ve makina imalatı fabrikaları vardır.

İlçe merkezi önemli ulaşım bağlantıları üzerinde kurulmuştur. Milletlerarası E-5 karayoluyla Haydarpaşa-Edirne demiryolu ilçeden geçer. İl merkezine 37 km, İstanbul’a ise 111 km uzaklıktadır. Çorlu Belediyesi 1877’de kurulmuştur.

Çorlu

hastalıklı, dertli.

Çorlu

Hastalıklı, dertli.

Çorlu

Türkçe Çorlu kelimesinin Almanca karşılığı.
adj. krank
BURAYA ATTATURK GELIP GAZI ILKOKULUNU HASTANEDEN OKULA DONDURUP ACMISTIR
ne zeytini be susak
ÇORLU TEKİRDAĞIN ÇOK GÜZEL İLÇESİ MISIRI ZEYTİNİ VS. ÜNLÜDÜR TEKİRDAĞIN EN GÜZEL İLÇESİ ÇORLUDUR
BEN ÇORLUYU ÇOK BEĞENİYOM VOLKAN ARKADAŞIMIZIN DEDİĞİNEDE KATILIYOM BEN ALMANYADA YAŞIYOM ÇORLUYA SELAMLAR
Çorlu sanayi bakımından ünlü bir ilçedir.Çorlu aynı zamada trakyanın küçük parisidir.
arkedesler çorlunun gzl foto ları varsa atamısınızzzz msn aderesım kral.cocuk.95 @ hoymail.com ok
sular idaresi kacak su kullana kiracmin su saatini neden kesmiyorarzum sk No=11-3 kiracim ne kira ödüyor ne de abone oluyor isimsiz abone kacak su kullaniyorsunuz diye fatura neden cikartiliyor su saatini söksün Ben ev sahibi almanyada oldugumda ne yapabilirim ,Yilmaz temurlenk Nusratiye mah arzum sk no 11
arkadaslar corluuu sahane bı yerrrr hatayda arsuzzzz tekırdagda corluuu

İlgili konuları ara

Yanıtlar