özcan şenyaylar

laz

Antik Çağdan günümüze değin Güney batı Kafkasya ve Kuzey Doğu Anadolu’da yaşayan bir halkın kendini tanımladığı isim.

sözlük

Sözlük bir dilin veya dillerin kelime haznesini (sözvarlığını), söyleyiş ve yazılış şekilleriyle veren, kelimenin kökünü esas alarak, bunların başka unsurlarla kurdukları sözleri ve anlamlarını, değişik kullanışlarını gösteren eser.

mesele

Aylık edebiyat, siyaset ve kültür teorileri dergisidir. Kendisini Kitap Dergisi olarak tanımlar.

Müslüm Gürses Klasikleri (albüm)

Tam adı "Gönlünüze Taht Kuran Şarkılarla Müslüm Gürses Klasikleri". Müslüm Gürses`in eski şarkılarını (20 eser) yeniden okuduğu 1998 yılında Elenor Müzik`ten iki CD bir arada çıkan albüm.

Asya (1994)

Asya (1994), Asya'nın Yaşar Plak'tan çıkan ilk albümünün adı. Bir Nilüfer prodüksyonu olan albümde Onno Tunç ve Buğra Uğur gibi önemli müzisyenlerin besteleri yer almaktadır.

41 Kere Maşallah

41 Kere Maşallah, Ali Kocatepe'nin 41. sanat yılını kutladığı albüm.

Ay Şahit

Ay Şahit, Burcu Güneş'in 9 Haziran 2004'de Erol Köse Production'dan çıkmış olan üçüncü stüdyo albümüdür.

Bekleyelim de Görelim

Bekleyelim de Görelim'', Işın Karaca'nın 19 Aralık 2004'de çıkan İçinde Aşk Var albümünün ikinci klip şarkısıdır. Şarkının sözleri ve müziği Sezen Aksu'ya aittir.

Yürüyorum Düş Bahçeleri'nde...

''Yürüyorum Düş Bahçeleri'nde...'', Sezen Aksu'nun 2009 tarihli albümüdür. Bu albümünde, başka sanatçılara verdiği 26 şarkı ile 3 yeni şarkısı bulunmaktadır. Albümün basılan ilk 100.000 adeti 3 gün içinde tükenmiştir.. 2 CD'den oluşan albümde bir de hediy...

Tuğba Ekinci

Tuğba Ekinci (4 Haziran 1976, Kars), bestecisi Yalçın Polat olan ''O Şimdi Asker'' şarkısı ile çıkış yapan Türk şarkıcı.