Ülkelerin Işsizlik Oranları

Dünya geneli işsizlik oranları İşsizlik oranı Yıl Tümü Erkek Kadın Arnavutluk19919.1% veri yok veri yok Cezayir199223.824.

Dünya geneli işsizlik oranları



 
 
İşsizlik oranı
Yıl Tümü Erkek Kadın
Arnavutluk19919.1% veri yok veri yok
Cezayir199223.824.220.3
Arjantin199518.816.522.3
Avustralya19958.58.88.0
Avusturya19964.13.94.5
Bahamalar199413.312.614.0
Barbados199519.716.522.9
Belarus19952.72.23.3
Belçika19959.37.312.2
Belize199411.19.015.1
Bolivya19964.23.74.5
Brezilya19936.25.47.4
Bulgaristan199511.1veri yok veri yok
Kanada19959.59.89.2
Şili 19954.74.45.3
Çin19942.80.81.1
Hong Kong19962.83.12.3
Kosta Rika19955.24.66.5
Hirvatistan199316.814.020.1
Kıbrıs Rum Yönetimi19952.61.93.7
Çek Cumhuriyeti19963.93.34.6
Danimarka19957.05.68.6
Dominik Cumhuriyeti199616.710.228.7
Ekvador19947.15.89.3
Mısır199411.07.422.8
El Salvador19957.78.75.9
Estonya19958.79.67.7
Fiji19955.4veri yokveri yok
Finlandiya199517.417.316.7
Fransa199511.69.813.9
Fransız Guyanası 19919.78.211.6
Almanya19968.88.29.6
Yunanistan199510.06.715.4
Guadeloupe199119.9veri yokveri yok
Guam19935.5veri yokveri yok
Honduras19953.23.13.4
Macaristan19969.910.78.8
İzlanda19963.73.44.1
İrlanda199611.911.911.9
İsrail!9956.95.68.6
İtalya199411.18.515.8
Jamaika199215.99.722.9
Japonya19953.23.13.2
Kazakistan19931.0veri yokveri yok
Kuzey Kore19962.02.31.6
Letonya19956.66.07.2
Litvanya19957.36.68.0
Lüksemburg19942.7veri yokveri yok
Macau19953.64.13.0
Malezya19952.8%veri yok%veri yok%
Malta19934.55.22.5
Mauritius19959.87.813.9
Meksika19954.74.65.0
Fas199216.013.025.3
Hollvea19957.15.98.8
Holllanda Antilleri199412.8veri yokveri yok
Yeni Zelanda19966.16.26.1
Nikaragua199114.011.319.4
Norveç19954.95.24.6
Pakistan19944.83.910.0
Panama199613.911.019.4
Paraguay19944.44.93.7
Peru19957.16.08.7
Filipinler19958.47.79.4
Polonya199612.311.013.9
Portekiz19967.26.48.2
Porto Riko199513.716.610.8
Moldova19951.0veri yokn.a
Reunion199334.4veri yokveri yok
Romanya19966.76.37.4
Rusya Federasyonu 19969.39.69.0
San Marino19953.91.57.0
Singapur19963.02.93.1
Slovakya199513.113.812.6
Slovenya19967.37.57.0
Güney Afrika19954.5veri yokveri yok
İspanya199522.918.230.6
Sri Lanka199512.58.819.7
Surinam199412.711.415.0
Isveç19968.08.57.5
İsviçre19963.73.44.1
Suriye19916.85.214.0
Tayland19931.51.21.8
Makedonya199535.631.941.7
Trinidad ve
Tobago
199517.215.120.6
Türkiye19956.66.66.8
İngiltere19968.29.76.3
ABD19955.65.65.6
U.S. Virgin
 Adaları
19955.7veri yokveri yok
Uruguay199510.28.013.2
Özbekistan19950.40.30.5
Venezuela199510.39.012.8


Kaynak: International Labour Office, Year Book of Labour Statistics 1997 (Geneva, 1997).

Görüşler

  • misafir Avatar
    misafir - 4 yıl önce
    işsizlik oranları malum keşke kimse işsiz kalmasa tüm dünyada bu sorun giderilebilse ama hep keşkelerle yaşıyoruz.

Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Ülkelerin Işsizlik Oranları ilgili konular

  • Işsizlik

    İşsizlik Alm. Arbeitslosigkeit (f), Fr. Chômage (m), İng. Unemployment. Bir ekonomideki iş gücü seviyesi ile, işgücünün iş bulup çalışa
  • Danimarka - Ekonomik Göstergeler

    Ekonomiye genel bakış: Danimarka ekonomisi iyi bir büyüme performansı göstermekte, ortalama büyüme hızı son yıllarda %2.5-3 arasında seyre
  • Ülkelerin işsizlik oranları

    Dünya geneli işsizlik oranları İşsizlik oranı Yıl Tümü Erkek Kadın Arnavutluk19919.1% veri yok veri yok Cezayir199223.824.
  • Berlin Duvarı'nın yıkılışı

    1989 yılı başlarında Alman Demokratik Cumhuriyeti Hükümeti, isteyen Doğu Almanya vatandaşlarının Sovyetler Birliği dahilindeki diğer Doğu
  • Friksiyonel işsizlik

    Friksiyonel işsizlik, işgücü piyasasındaki hareketlilikten kaynaklanan olası işsizlik oranına friksiyonel işsizlik denir. Mevsimlik ya da dai
  • Gizli işsizlik

    İşsizlik, herhangi bir ekonomik toplumda çalışmak istediği halde iş bulamayan yetişkinlerin bulunması durumu. İş bulamayan kimseye işsiz d
  • Keynesçi ekonomi

    Keynesçi ekonomi veya Keynesyen ekonomi, 20. yy. İngiliz ekonomist John Maynard Keynes'in görüşlerini temel alan bir makroekonomik teoridir. Keyn
  • Ülkelere göre yaşam kalitesi sıralaması

    "The Economist Intelligence Unit" tarafından hazırlanan ve 2013 yılını kapsayan yaşam kalitesi endeksinde ülkelerdeki bireylerin yaşamlarını
  • Ölüm Yarışı

    ''Ölüm Yarışı'' (İngilizce özgün adıyla ''Death Race''), 2008 yapımı aksiyon filmi.1975 yapımı Death Race 2000'in yeniden çevrimi olan f