Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği

Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği (UNIFEB), 1998 yılında Boğaziçi Üniversitesi Fenerbahçeliler Birliği BUFEB`in devamı olarak kurulmuştur. 2000 yılında, İstanbul Bilgi Üniversitesi Fenerbahçeliler Kulübü İBÜFEK, İstanbul Teknik Üniversitesi Fenerbahçeliler Birliği İTÜFEB ve Yıldız Teknik Üniversitesi Fenerbahçeliler Birliği YTÜFEB`in de kurulması ve üniversitelerinde aktif çalışmalar yapan Fenerbahçeli üniversite öğrencilerinin belli başlı konularda ortak harek

Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği (UNIFEB), 1998 yılında Boğaziçi Üniversitesi Fenerbahçeliler Birliği BUFEB`in devamı olarak kurulmuştur. 2000 yılında, İstanbul Bilgi Üniversitesi Fenerbahçeliler Kulübü İBÜFEK, İstanbul Teknik Üniversitesi Fenerbahçeliler Birliği İTÜFEB ve Yıldız Teknik Üniversitesi Fenerbahçeliler Birliği YTÜFEB`in de kurulması ve üniversitelerinde aktif çalışmalar yapan Fenerbahçeli üniversite öğrencilerinin belli başlı konularda ortak hareket etme kararı almasıyla UNIFEB kurulmuştur.

2001-2002 Futbol Sezonu`nun başında, UNIFEB`in daha geniş tabana yayılan bir birlik olması amacıyla yapılan çalışmaların başında, 1907 Fenerbahçe Derneği ile beraber gerçekleştirilen Lise Tarafı Kale Arkası Tribünü Kombine Kart Projesi gelmiştir. 1907 Fenerbahçe Derneği`nin desteğiyle, Üniversite öğrencisi Fenerbahçeliler 1907UNIFEB`i kurmuştur.

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.