Aşağıdaki Şirinler karakterleri listesi Peyo'nun çizgi serisinde, Hanna-Barbera çizgi dizi serisinde ve yeni çekilen filmde yer alan karakterlerden oluşmaktadır.

Şirinler karakterleri listesi

Spirou N° 1354 adlı Fransız dergisine göre, toplam 105 Şirin vardır.

ŞirinlerGüçlü Şirin, adından da anlaşılacağı gibi en güçlü şirindir. Kolunda kalp şeklinde bir dövme bulunur. Ağırlık kaldırıp, spor yapan bir şirindir.

Çizgi film serisinde, Obur Şirin yemek yapmayı çok seven, fakat kendi yaptığı yemekleri sonunda yine kendisi yiyen aşçı şapkalı bir Şirindir.

Çizgi film serisinde Obur Şirin ve Aşçı Şirin, Obur Şirin adı altında tek bir karakterde toplanmıştır ve Aşçı Şirin`in görünümündedir.

İsim Resim Orijinal İsim Görüldüğü yerler Seslendiren
``Şirin Baba`` 100px le Grand Schtroumpf Çizgi roman + Çizgi film Don Messick
Şirin Baba, Şirinlerin lideridir ve kırmızı kıyafetleri ile beyaz sakalı sayesinde diğer şirinlerden kolaylıkla ayırt edilebilir. Kötü bir durum söz konusu olduğunda Şirin Köyü`ndeki herkes Şirin Baba`ya danışır. Şirin Baba, büyü ve iksir yapımında oldukça başarılıdır.
``Şirine`` 100px La Schtroumpfette Çizgi roman + Çizgi film Lucille Bliss
Şirine, Şirin Köyü`ndeki üç kızdan biri ve en eskisidir. Şirine, yüksek topuklu ayakkabılar ile etekli elbise giyer ve saçları sarı, kirpikleri uzundur. Olaylar karşısında diğer Şirinlerden daha hassastır. Şirin Baba da dahil pek çok Şirin, Şirine`ye aşık olmuştur. Şirine, aslında Gargamel tarafından Şirinleri yok etmek için yaratılmıştır. Şirin Baba bir büyü yaparak Şirine`nin iyi bir Şirin olmasını sağlar. Büyünün etkisiyle Şirine sarışın olur.
``Güçlü Şirin`` 100px Schtroumpf Costaud Çizgi roman + Çizgi film Frank Welker
``Gözlüklü Şirin`` 100px Schtroumpf í  Lunettes Çizgi roman + Çizgi film Danny Goldman
Gözlüklü Şirin, genelde yanlış şeyler yapmasına rağmen, kendini Şirin Köyü`nün en zeki Şirini olarak görür. Şirin Baba`dan sonra köyü yönetebilecek ikinci Şirin olduğunu düşündüğü de olur. Saçma fikirlerinden dolayı diğer Şirinler tarafından tekmelenerek köyden atıldığı sıklıkla görülür.
``Şakacı Şirin`` 100px Schtroumpf Farceur Çizgi roman + Çizgi film June Foray
Şakacı Şirin, diğer Şirinlerle eğlenmekten zevk alan bir Şirindir. Daima aynı hileyi kullanır: sarı-kırmızı renklerde bir kutuyu kurbanına hediye olarak verir. Kutuyu alan Şirin, onu açtığında kutu siyah dumanlar çıkararak patlar ve Şirinin yüzünün ya da patlamanın şiddetine göre tüm vücudunun kararmasına neden olur.
``Somurtkan Şirin`` 100px Le Schroumpf Grognon Çizgi roman + Çizgi film Michael Bell
Somurtkan Şirin, Şirin Köyü`nün asosyal Şirinidir. Genellikle "...dan nefret ediyorum" tarzında cümleler kurar. Yüzünde genelde uykulu ve mutsuz bir görünüm vardır.
``Hayalci Şirin`` 100px Schtroumpf Rêveur Çizgi roman + Çizgi film Don Messick
Hayalci Şirin daima diğe yerlerde yaşamakla ilgili hayaller kurar. Hayalci, en çok Astronot Şirin olarak bilinir. Bir keresinde hayali olarak Swoofları kendi gezegenlerinde ziyaret etmiştir.
``Sakar Şirin`` 100px Schtroumpf Maladroit Çizgi roman + Çizgi film William Callaway
Sakar Şirin, yaptığı her işi mutlaka sakarlığıyla en az bir kez bozan, dikkatsiz bir Şirindir. Kaya koleksiyonu vardır. Sakarlığı yüzünden bu kayalarıyla da pek çok kez başına dert açmıştır.
``Obur Şirin`` 100px Schtroumpf Gourmand Çizgi roman + Çizgi film Hamilton Camp
Obur, adı üzerinde, Şirin Köyü`nün en obur şirinidir. Kek, pasta ve diğer Şirin yemeklerini yemekten çok hoşlanır. Obur Şirin genellikle Aşçı Şirin`in pişirdiği Şirin yemeklerini çaldığı için kovalanır.
``Aşçı Şirin`` 100px Schtroumpf Cuisinier Çizgi roman
Aşçı Şirin, adından da anlaşıldığı gibi Şirin Köyü`nün aşçısıdır. Yüzlerce yemek tarifi bilir ve pek çoğunu Şirinler için pişirir. Şirinler vejeteryan olduklarından yemeklerinde asla et kullanmaz, ama yemeklerinde genellikle yumurta vardır. Başında daima bir aşçı sapkası bulunur.
``Süslü Şirin`` 100px Schtroumpf Coquet Çizgi roman + Çizgi film Alan Oppenheimer
Süslü, dış görünüşe çok önem veren, şapkasında pembe bir çiçekle dolaşan bir Şirindir. Günümüz terimlerinden metroseksüelliğin bir temsilcisi olarak görülür. Genellike elinde bir ayna vardır ve bu aynada çok beğendiği kendi görüntüsünü sık sık öper.
``Usta Şirin`` 100px Schtroumpf Bricoleur Çizgi roman + Çizgi film Michael Bell
Usta Şirin, Şirin Köyü`nün tulum giyen ve kulağının arkasında daima bir kalem bulunan becerikli sakinidir. Köydeki onarım, tamir işlerinden sorumlu olmakla beraber sürekli yeni bir icat peşinde olan Usta, teknolojik bilgisiyle ön plana çıkmaktadır.
``Korkak Şirin`` 100px Schtroumpf Peureux Çizgi roman + Çizgi film
Korkak Şirin, en ufak bir şeyden bile hemen korkan çekingen bir Şirindir. Bazen küçük bir böcek, bazen de gök gürültüsünün sesi onu korkutmaya yeter. Bu özelliğinden ötürü diğer Şirinler tarafından korkutulmaktan asla kurtulamaz.
``İzci Şirin`` 100px Schtroumpf Tracqueur Çizgi film
İzci Şirin (sadece çizgi filmde gözükür) şapkasının kenarında kırmızı bir tüy takıp elinde baston olarak kullandığı sopasıyla gözükür. Zeki bir gezgindir.
``Pasaklı Şirin`` Schtroumpf Mouillí© Çizgi roman + Çizgi film Marshall Efron
Pasaklı Şirin kire, çöpe ve çürük meyvelere özel ilgi duyan bir Şirindir. Yüzü genelde bölüm bölüm çamurlu, şapkası topraklı ve yamalıdır. Pasaklının "Fly" (Sinek) adında evil bir sineği vardır. Sinek onu tıpkı bir köpek gibi her gittiği yerde takip eder.
``Müzisyen Şirin`` 100px Schtroumpf Musicien Çizgi roman + Çizgi film Hamilton Camp
Müzisyen Şirin, müzik yeteneği pek elvermese de trompet çalmaktan özellikle hoşlanan, müzikle uğraşan bir Şirindir. Genellikle bir şey çalmaya başladıktan çok kısa bir süre sonra durması istenir.
``Ressam Şirin`` 100px Schtroumpf Peintre Çizgi roman + Çizgi film William Callaway
Ressam Şirin, pek çok görsel sanatta yetenekli, başarılı bir ressamdır. Genellikle kırmızı bir ceket ve siyah bir kravat takarken görülür. Çizgi filmde Ressam, Fransız aksanıyla konuşur.
``Şair Şirin`` 100px Schtroumpf Poí¨te Çizgi roman + Çizgi film Frank Welker
Şair Şirin, Şirin Köyü`nde yaşayan sanatçı ruhlu bir şairdir. Zamanının çoğunu doğada şiirlerine malzeme arayarak geçirir. Bazen dizeler arasında uyak kurmakta zorlanır. Genellikle küçük kazalar geçirdiğinde daha verimli bir şair olur (Bir sabun kalıbına basıp düşmek ya da kafasına bir armut düşmesi gibi).
``Bebek Şirin`` 100px Bí©bí© Schtroumpf Çizgi roman + Çizgi film Paul Winchell
Bebek Şirin, mavi ay gecesinde, Şirin Köyü`ne bir leylek tarafından getirilmiştir. Bebeğin bazı sihirli güçleri vardır ve aynen küçük bir çocuk gibi konuşur.
``Nat`` 100px Schtroumpf Nature Çizgi roman + Çizgi film Charles Adler
Nat de küçük Şirinlerden biridir. Koyu yeşil bir tulum giyip samandan bir şapka takar. Ayakları da çıplaktır. Nat hayvanlarla konuşabilir ve doğayla, çevreyle ilgili her şeye inanılmaz bir sevgi duyar. Aslında, "Doğal Şirin" (Natural Smurf) adında yetişkinbir Şirinken küçük bir Şirine dönüşmüştür.
``Çevik Şirin`` 100px Schtroumpf Colí©rique Çizgi roman + Çizgi film Pat Musick
Çevik Şirin, büyüyle gençleşerek Küçük Çevik Şirin`e dönüşmüştür. Kırmızı ve üzerinde fırtına bulutu yer alan bir tişört giyer.
``Uykucu Şirin`` 100px Schtroumpf Molasson Çizgi roman + Çizgi film Noelle North
Uykucu Şirin de gençleşme iksiri içerek Küçük Uykucu Şirin`e dönüşmüştür. Olaylar karşısında pek de hevesli ya da meraklı bir Şirin değildir. Genellikle fazla rahattır ve gözleri de yarı kapalıdır. Kırmızı bir tişört giyip yana kaymış ve sarkmış bir Şirin Şapkası takar.
``Büyükbaba Şirin`` 100px Vieux Vieux Schtroumpf Çizgi film Jonathan Winters
Büyükbaba Şirin (Orijinal çizgi romanda görünmez) Şirinler içinde en yaşlısıdır ve beş yüz yıl sonra tekrar Şirin Köyü`ne dönmüştür. Elindeki bastonun yardımıyla çok yavaş yürür. Uzun, beyaz bir sakalı ve sarı tulumu vardır.
``Çiftçi Şirin`` 100px Schtroumpf Paysan Çizgi roman + Çizgi film Alan Young
Çiftçi Şirin köyde yaşayan ve tarla işleriyle uğraşan Şirindir. Tarlasında Şirinler için yiyecekler yetiştirir, hasat zamanında da organizasyondan sorumludur. Çiftçi Şirin koyu yeşil bir tulum ile tahta terlikler giyip samandan bir şapka takar.
``Örgülü`` 100px Sassette Çizgi roman + Çizgi film Julie McWhirter
Örgülü, diğer küçük Şirinler tarafından, onlara bir kız kardeş olarak hizmet etmesi için yaratılmıştır. Örgülü çilli, kızıl örgülü saçlı küçük bir kız çocuğudur.
``Simyacı Şirin`` Schtroumpf Alchimiste Çizgi roman
Kendi büyülü ve kimyasal deneylerini yapmak gibi olağandışı bir hobisi olan bir Şirindir.
``Aktör Şirin`` Schtroumpf Timide Çizgi roman + Çizgi film
Aktör, çok utangaç bir Şirindir.
``Mimar Şirin`` Schtroumpf Sculpteur Çizgi roman + Çizgi film
Mimar Şirin, köydeki bütün mantar evleri tasarlayan Şirindir. Çizgi filmde, Mimar Şirin bir gökdelen inşa etmiş ve Şirinler bu gökdelene yerleşmiştir. Ama bir yangın gökdeleni yerle bir edince yine herkes Şirin Köyü`ne dönmüştür.
``Aşçı Şirin`` Schtroumpf Boulanger Çizgi roman + Çizgi film
Aşçı Şirin köyde yaşayan aşçıdır. Bir fırını yönetir ve Şirinler için taze ekmekler üretir.
``Robot Şirin`` 100px Schtroumpf Mí©canicque Çizgi roman + Çizgi film Frank Welker
Robot Şirin, Usta Şirin tarafından yapılmış tahta bir robottur. Teknoloji ürünü olmasına rağmen Robot Şirin`inde duyguları ve değerleri vardır. Robot Şirin`in favori numarası şirin çileği yaprakları yiyp, onları tekrar sıcak şirin çileği çorbaları olarak Şirinlere vermektir.
``? Şirin`` Çizgi roman + Çizgi film
?, en içe dönük ve duygusal Şirindir. Sürekli olarak, tabiatında var olan ve arkadaşları ile ailesinin onu anlayamaması düşüncesinden kaynaklanan bir üzgünlüğün etkisi altındadır. ? Şirin`in hayatı anlaşılmak ve sevilmek için beklemekle geçer.
``Doktor Şirin`` Docteur Schtroumpf Çizgi roman + Çizgi film
Doktor Şirin köyde yaşayan ve tıp ile sağlık konularında en bilgili Şirindir. Evinde pek çok tıp kitabı bulundurur ve hastalanan Şirinlerin tedavisini bu kitaptan yararlanarak yapar.
``Uyuşuk Şirin`` Schtroumpf Bêta Çizgi roman + Çizgi film
Uyuşuk Şirin, diğer Şirinlere göre anlama güçlüğü çeken bir Şirindir. Diğer Şirinler ondan bir şey istediklerinde, Uyuşuk bunu yanlış anlayarak başka bir şey getirir.
``Aşık Şirin`` Enamoredsmurf.gif Çizgi roman + Çizgi film
Aşık Şirin, Şirine köye geldiğinden beri ona aşıktır. Rüyalarında onu görür, ismini ağaçlara kazır ve "seviyor, sevmiyor..." diyerek papatya falları bakar. Şirine ona ters davrandığı zaman bütün gece ağlar.
``Ekonomist Şirin`` Schtroumpf Financier Çizgi roman
Ekonomist Şirin, çizgi romanlar serisinde, köye getirdiği "para" kavramı ve sistemiyle önemli bir konumdadır.
``Balıkçı Şirin`` 100px Çizgi roman + Çizgi film
Balıkçı Şirin, köyde balık avlamakla uğraşann Şirindir.
``Uçan Şirin (ya da Havacı/Pilot Şirin)`` 100px Schtroumpf Volant Çizgi roman + Çizgi film
Uçan Şirin`in hayatta bir gerçek tutkusu vardır: uçmak. Uçmak için pek çok yol denemiştir. Çubuk ve tüylerden kanatlar yapmış, sıcak hava balonu kullanmış, hatta bir maya karışımı yemiştir. Bütün bu uğraşları kısa süreli sürmüş ve hayal kırıklığıyla sonuçlanmıştır. Günün birinde Usta Şirin ona kendi yaptığı basit bir uçak hediye edinceye kadar...
``Kral Şirin`` 100px Le Schtroumpfissime Çizgi roman
Kral Şirin, lider olma ve güç tutkusuyla yanıp tutuşan bir Şirindir.
``Tembel Şirin (Uykucu)`` 100px Schtroumpf Paresseux Çizgi roman + Çizgi film Don Messick
Tüm Şirinler içinde en tembel Şirin, Uykucu Şirin`dir. Zamanının çoğunu, gece ya da gündüz, yatağında, hamakta ya da herhangi bir yerde uyuyarak geçirir.
``Madenci Şirin`` 100px Çizgi roman + Çizgi film Alan Young
Madenci Şirin, köydeki madende çalışan Şirindir. Şirinlerin kullandığı metal eşyaların çoğu onun madeninden elde edilir. İrlandalı şivesiyle konuşur. Koyu mavi, eski bir ceket giyer ve metal bir işçi şapkası takar. Çizgi filmde, sarı eldivenleri ve Şirin şapkasının üzerindeki erimiş mum dışında diğer Şirinlerden bir farkı yokmuş gibi görünür.
``Büyükanne (Şirin)`` Çizgi roman + Çizgi film Susan Blu
Büyükanne (ya da Nanny), Büyükbaba`nın eski bir arkadaşıdır. Büyükanne, çizgi filme bir kalede yüzyıllarca esir kalıp kurtarıldıktan sonra girer.
``Meraklı Şirin`` Schtroumpf Curieux Çizgi roman + Çizgi film Paul Winchell
Meraklı Şirin, daima her şeye burnunu sokar ve her şeyi bilmek ister. Aslında diğer Şirinlerin yaptıkları hakkında daha çok şey öğrenmek için işlerine engel olur ve bazen küçük problemler yaşanmasına sebep olur.
``Yansıma Şirin`` 100px Le Centií¨me Schtroumpf Çizgi roman + Çizgi film
Yansıma Şirin, Süslü Şirin`in aynadaki yansımasıdır. Süslü Şirin`in aynasına düşen bir yıldırım, onu hayata getirmiştir.
``Muhabir Şirin 100px Schtroumpf Reporter Çizgi roman + Çizgi film
Muhabir Şirin, köyde yaşayan ve diğer Şirinlerle röportaj yapmaktan, sansasyonel haberler hazırlamaktan hoşlanan bir Şirindir. Haberlerini ve topladığı diğer malzemeleri kendi gazetesinde yayımlar.
``Üşüyen Şirin`` Çizgi roman + Çizgi film
Üşüyen Şirin, daima havanın soğukluğundan şikayetçidir. Sürekli olarak büyük bir şalla dolaşmasına rağmen durmadan titrer. Kat kat kalın giysi giymesine rağmen gripten asla kurtulamaz ve durmadan öksürür.
``Kokuşuk Şirin`` Çizgi roman + Çizgi film
Kokuşuk Şirin yıkanmaktan nefret eden, bu durumdan dolayı da çok kötü kokan bir Şirindir. Bu koku başının üzerine sineklerin dolanmasına ve diğer Şirinlerin, özellikle de Şirine`nin ondan kaçmasına neden olur. Bir keresinde Gargame`i köü kokusuyla engellemiş olsa da, diğer Şirinlerin baskısıyla banyo yapmış, ve "Güzel Kokan Şirin"e dönüşmüştür.
``Süpürgeci Şirin`` 100px Çizgi roman + Çizgi film
Süpürgeci Şirin, Avustralyalı aksanıyla konuşan bir baca temizleyicisidir. Siyah ayakkabı ve pantolonlar giyer, siyah bir şapka ve kırmızı bir şal takar. Elinde de bir baca temizleme aleti vardır. Etrafına isten bir duman yayar. Bu duman herkesi ve her şeyi ise bular.
``Terzi Şirin`` 100px Schtroumpf Tailleur Çizgi roman + Çizgi film Kip King
Terzi Şirin, köydeki bütün kıyafetleri yapan Şirindir. Sıklıkla bir iğneyle ya da boynunda asılı bir mezurayla görülür.
``Cılız Şirin (Çelimsiz ya da Zayıf)`` Schtroumpf Chí©tif Çizgi roman + Çizgi film
Cılız Şirin, kendine pek saygı duymayan ve değersiz olduğunu düşünen bir Şirindir.
``Vahşi Şirin`` 100px Schtroumpf Sauvage Çizgi roman + Çizgi film
Vahşi Şirin, yapraklardan yapılmış bir elbise giyer. Tıpkı Tarzan gibi vahşi doğada yetişmiştir. Şirinler onun ne dediğini anlamazlar. Vahşi Şirin, hayvanlarla konuşabilir.
``Yünlü Şirin`` Çizgi roman + Çizgi film
Yünlü Şirin, koyunları kırparak yününden şapka ve kemerler yapar. Bu giysileri kendinen başka kimse kullanmaz. Teksas aksanı ile konuşmaktadır.
``Casus Şirin`` Çizgi roman
Casus Şirin, sadece bir kez "Kral Şirin" adlı çizgi romanda görülür. Kral Şirin ile Şakacı Şirin arasında casusluk yapmıştır.


Kötüler

İsim Resim Orijinal İsim Görüldüğü Yerler Seslendiren
``Gargamel`` 100px Gargamel Çizgi roman + Çizgi film Paul Winchell
Büyücü Gargamel, Şirinlerin baş düşmanıdır. Şeytani bir büyücü olmakla birlikte büyü yetenekleri çok kısıtlıdır, daha çok bir simyacıdır. Gargamel genellikle Şirinlerden çorba yapıp karnını doyurmak ya da Şirinleri büyüyle altına dönüştürmek için uğraşır. Siyah, eski ve yamalı bir cüppe giyer. Dişleri dökülmüştür. Çatısı samanlardan oluşan bakımsız bir kulübede, pirelerin ısırdığı kedisi Azman`la birlikte yaşar.
``Azman`` 100px Çizgi roman + Çizgi film Don Messick
Gargamel`in kedisidir. Gargamel ona asla sevgi göstermese de, Azman daima sahibinin yanındadır. Azman`ın en önemli amacı Şirinleri yemektir ama asla başarılı olamamıştır. Gargamel`in şeytani gülüşünü ondan sonra taklit eder.
``Hogatha`` 100px Çizgi film Janet Waldo
Hogatha kabaca Gargamel`in kadın hali olarak tanımlanabilir. Kötü, çirkin bir cadı olan Hogatha büyüleriyle Şirinlerin başına dert olur. Her büyü yaptıktan sonra çirkin ve şeytani kahkahasını atmayı da ihmal etmez.
``Balthazar`` 100px Çizgi fim Keene Curtis
Balthazar Gargamel`in babasıdır. Gargamel`den çok daha soğuk kalplidir ve Şirinlerden daha çok nefret etmektedir. Geniş bir kalede yaşar.
``Koca Ağız`` 100px Grossbouf Comics + Cartoon Lennie Weinrib
Koca Ağız, vücut ölçüleri küçük Şirinlerin başına pek çok dert gelmesini sağlayan bir devdir. Sık sık Gargamel`in evine gidip onun yemeklerini yer. Ona kim daha çok yemek verirse onun tarafına geçer (Şirinler ya da Gargamel). Koca Ağız`ın kız arkadaşı Koca Burun`dur.
``Chlorhydris`` 100px Cartoon Amanda McBroom
Chlorhydris, kendini dünya üzerinden sevgiyi silmeye adamış kötü bir cadıdır. Çok çirkin ve kaba bir kadındır.
``Nemesis`` Çizgi film
Nemesis, uğursuz, felaket getirici, Gargamel`den çok daha güçlü, şeytani bir büyücüdür. Şirinlere uzun ömürlerini kazandıran Uzun Ömür Taşı`nı çalmaya çalışır.
``Miskin`` 100px Çizgi film Brenda Vaccaro
Miskin, Gargamel`in çırağıdır. Büyücüler Okulu`ndan kovulduktan sonra amcası Gargamel`le yaşamaya başlamıştır. Çok beceriksiz bir çıraktır.
``Wartmonger`lar`` 100px Cartoon
Wartmonger`lar, çamurda yaşayan ve Şirinlerin işlerini bozmaya çalışan kurbağa benzeri yaratıklardır. Wartmonger`ların lideri Kral Bullrush`tır.


Diğerleri

İsim Resim Orijinal İsim Görüldüğü Yerler Seslendiren
``Johan ve Peewit`` 100px Johan et Pirlouit Çizgi roman + Çizgi film Michael Bell
Johan, Orta Çağ`da, Avrupa`da küçük bir krallığın şövalye silahtarıdır. Daha sonradan şövalyeliğe yükselmiştir. Kralını şiddetle savunur. Birkaç yıl sonra Peewit adlı bir cüceyle tanışır ve birbirlerinin en iyi arkadaşları olurlar. Sihirli flütü almak için uğraştıkları sırada Şirinlerle tanışırlar. Çizgi filmde, sadece krallıklarında geçen bölümlerde yan karakterler olarak ekrana gelirler.
``Feathers`` 100px la cygogne Çizgi roman + Çizgi film
Feathers, Şirinlerin dostu, asil bir kuştur. Şirinlerin bir yerden başka bir yere gitmekte ve haberlerin iletilmesinde işine yarayan yararlı bir dosttur.
``Zaman Baba`` Pí¨re Temps Çizgi roman + Çizgi film Alan Oppenheimer
Zaman Baba, beyaz saçı ve sakalı olan, zamanı kontrol edebilen yetenekli bir büyücüdür. Şirinlerin ve Tabiat Ana`nın iyi arkadaşıdır.
``Homnibus`` 100px Homnibus Çizgi roman + Çizgi film Alan Oppenheimer
Homnibus, satranç oynamaktan büyük zevk aldığı Şirin Baba`nın yakın arkadaşlarından biridir. Puppy`yi Şirinlere hediye olarak veren de o`dur.
``Tabiat Ana`` 100px Mí¨re Nature Çizgi roman + Çizgi film June Foray
Tabiat Ana, doğa olaylarından sorumlu bir büyücüdür. Pek çok sihirli asası vardır. Şirinlerin, özellikle de Şirin Baba`nın yakın arkadaşıdır. Zaman Baba`yla da çok eskiye dayanan bir dostluğu vardır.
``Pixies (Periler)`` Çizgi film
Periler, çoğu dişi olan, kanatlı insanlar görünümünde yaratıklardır. Onları yakaladıktan sonra kanatlarını koparıp hizmetçileri yapmaya çalışan Wartmoger`lardan korkarlar. Önceleri, bir Wartmonger`dan daha kötü olabilecek tek şeyin bir Şirin olduğunu düşünmektedirler. Şirinler onları Wartmonger`lardan kurtardıktan, periler de Şirinlerin kırmızı gözlü ve kıllı canavarlara dönüşmediklerini anladıktan sonra Şirinlerle iyi arkadaş olurlar.
``Prens Gerard`` Cartoon Phil Proctor
Prens Gerard, Şirinlerin arkadaşı genç bir prenstir. Sonradan kral olur. Şirinler, Prens`in tacını çalmaya çalışan halası Bayan Imperia`yı engellemişlerdir.
``Prenses Sabina`` Cartoon Jennifer Darling
Prenses Sabina, Prens Gerard`ın kallığında yaşayan genç bir kızdır. İsmi belirtilmeyen kralın, Sabina`nın babası ya da dedesi olması muhtemeldir. Bu kral Şirinlerin varlığından da haberdardır. Bayan Barbara`nın yanında dikiş dikip çay demlemeyi öğrenen kızıl saçlı bir kızdır. Johan`ın iyi arkadaşı, Prens Gerard`ın akrbasıdır.
``Puppy`` 100px Çizgi roman + Çizgi film Frank Welker
Puppy bir köpek gibi görünmek üzere yaratılmış sihirli bir yaratıktır. Şirin Baba`ya Homnibus tarafından hediye edilmiştir. Bebek Şirin, Puppy`nin boynunda sihirli kutuyu açmış ve onun gerçek sahibi olmuştur. Puppy küçük Şirinlerin iyi ve sadık bir dostudur, onları Gargamel`in kedisi Azman`dan korur.
``Smoogle`` 100px Comics + Cartoon Russi Taylor
Smoogle, Nanny`nin evcil hayvanıdır. Magenta renkli bir tavşandır. Nanny onu taparcasına sever ve onun küçük bir koruyucusu olarak bilinir.


Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar