��Arpanak Adas��

Çarpanak Adası

çarpanak

Çarpanak Adası Van Gölü'nün kuzeydoğu bölgesinde, Van ilinin merkeze bağlı Çitören Köyü mevkiinde bulunan bir adadır. Köyün iskelesinden teknelerle ulaşımın sağlanabildiği ada, üstündeki doğal yaşamın bozulma tehlikesine karşı turizme kapalı tutulmaktadır...

Kuş Adası

Kuş Adası, Kuzu Adası ya da Arter Adası Van Gölü içinde bulunan 4 adadan en küçüğü ve en az bilinenidir. Van Gölü'nün en büyük adası Akdamar'ın 4 kilometre batısında yer alır.

Kuş Adası, Van

Mescitli, Arpaçay

Mescitli köyü, Kars ilinin Arpaçay ilçesine bağlı bir köydür. Köy, Kars iline 66, Arpaçay ilçesine 24 km mesafede ve Arpaçay'ın güney batısında yer almaktadır.

Arpacık, Ulus

Arpacık, Türkiye'nin Bartın ilinin Ulus ilçesine bağlı köy. İlçe merkezine 10 km uzaklıkta olup Dereköy ve Ilanıc Mahallelerini bünyesinde barındırır. Arpacık Köyü Muhtarı Ali ÇELİK'tir.

Arpaçay (anlam ayrımı)

Arpaçay: Kars ili ilçesi Arpaçay (ırmak): Türkiye-Ermenistan sınırını oluşturan, Çıldır Gölünden doğan, Aras Nehrinin önemli kolu olan akarsu Arpaçay

ARPA

ARPA ARPA (Hordeum sativum); Alm. Gerste (f), Fr. Orge, İng. Barley. Familyası: Buğdaygiller (Gramineae). Türkiye’de yetiştiği yerler: Anadolu’nun her yeri. En önemli hububatlardan birisi. Arpanın tarihçesi çok eskilere dayanmaktadır. Eski Mısır hiyero...

Khao Phing Kan

Khao Phing Kan () veya Ko Khao Phing Kan, Tayland'ın Phang Nga Körfezi'nde Andaman Denizi'nde bulunan bir adadır. Tay dilinde Khao Phing Kan ''birbirine yaslanmış tepeler'' anlamına gelir. Ao Phang Nga Milli Parkı adalarından biridir.

Ko Tapu

Ko Tapu (), ''bir ada'' anlamına gelir. ''Khao Tapu'' veya ''James Bond Adası'' olarak da adlandırılan ada, Phang Nga Körfezi, Tayland'da bulunur.