��Ekiciler ��Ar����S��

Skidiler

Haydar Koyuncu

eşkinci

Eşkinci Osmanlılarda timarlı sipahilere ve cepheye çağrılan geri hizmet kıtalarına verilen ad. Osmanlılarda her timarlı sipahi bir savaş yükümlüsü olduğu için, eşkinci sayılırdı. Eşkincilerin mülk timar sahipleri bizzat sefere katılmazlar, yerlerine ce...

Skiriler

Skiriler ya da Skidiler (Skiri Pavnicesi ''Ckiiri'' Douglas Richard Parks and Lula Nora Pratt (2008), [http://books.google.com.tr/books?id=HsL-ak_MYx4C&pg=PA267&lpg=PA267&dq=%22scalp+dance%22+%22dictionary%22&source=bl&ots=MUV7cvtHD4&sig=04MdgNVcr6pxBZA5k...

Anlamsal ayırt ediciler

Anlamsal ayırt ediciler (Fransızca: ''trait sí©mantique''), bir sözlüksel birime ait anlamsal içeriği oluşturan özelliklerin her biridir.

Pancar Ekicileri Kooperatifleri Birliği

Pancar Ekicileri Kooperatifleri Birliği, 1969 yılında, 1163 Sayılı Kooperatifler Kanunu`nun yürürlüğe girmesinden sonra, 19 adet pancar ekicileri kooperatifi ile Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. tarafından 1972 yılında kurulan birlik.

Gemiciler

Gemiciler, Kastamonu ilinin İnebolu ilçesine bağlı bir köydür. Gemiciler İnebolu'nun doğusunda, Abana yolu üzerinde bir köydür.

Ruh Emiciler

J. K. Rowling'in Harry Potter serisinde geçen sihirli yaratıkların listesidir.

Ekinciler, Viranşehir

Ekinciler, Perşembe