��Inliler

vernik

Vernik Cisimlerin yüzeylerine sürülerek onları atmosfer tesirlerinden koruyan ve parlak görünmelerini sağlayan herhangi bir çözücüde çözünmüş reçine. Vernik en çok ağaç işlerinde mobilyaların parlaklığını sağlamak, ağacın desenlerini daha iyi meydana çıka...

Tunku Abdülrahman

Kuching

Kuching, Doğu Malezya'da, Borneo Adasının kuzeybatısında kent.

Çinliler

Han Ulusu ya da Han Çinlisi (Basitleştirilmiş Çince: 汉族, Klasik Çince: 漢族, pinyin: hàn zú) Çin'de yaşayan en büyük etnik gruptur. Çin nüfüsunun %92'sini ve dünya nufüsunun yaklaşık %19'unu oluştururlar.

Finliler

Finler (Fince: suomalaiset, İsveççe: finnar), Finlandiya'da yaşayan yerli halkın etnik kökenidir. Finler, Finlandiya dışında Norveç'teki Kvenler, İsveç'teki Tornedalyanlar, Rusya'daki Ingriyalılar olmak üzere farklı ülkelerde de yaşamaktadır.

Mehmet Nabi İnciler

Geysudar Mustafa

16. ve 17. Asırlarda Yaşayan Veliler ve Deliler Tezkiretü’l-Müteahhirin, Enfi Hasan Hulüs Halveti, H Yayınevi ^ Aşık ve Şair Padişahlar, Reşad Ekrem Koçu

Johor Bahru

Johor Bahru Malezya'nın güneyinde Johor eyaletinin merkezi şehir. Singapur'a yürüme mesafesinde olan şehir, bu konumu sayesinde ülkenin dışarıya açılan kapısı konumundadır.

İklim tipleri

Dünya’da İklim ve Doğal Bitki Örtüsü, Dünya’da Görülen İklim Tipleri

kannel

Kannel, Estonyalılar`ın geleneksel çalgı aletidir. Yayla çalınanının dört, elle çalınanının altı teli vardır.