��Okh��Creliler

ISO 639:o

Gama Caeli

Gama Caeli (γ Cae, γ Caeli), Çelikkalem takımyıldızı yönünde bulunan iki yıldız sistemini belirtir:

cer nedir? - kamyonda cerli nedir

kamyonda cerli nedir

Delta Caeli

Delta Caeli (δ Cae, δ Caeli), Çelikkalem takımyıldızı yönünde yaklaşık olarak 771 ışık yılı uzaklıkta bulunan bir yıldızdır. Görünen büyüklüğü +5,07 olan δ Caeli, B-tipi mavi-beyaz bir altdevdir.

Gama2 Caeli

Gama2 Caeli (γ2 Cae, γ2 Caeli), Çelikkalem takımyıldızı yönünde yaklaşık olarak 334 ışık yılı uzaklıkta bulunan ikili yıldızdır.

Olimpik yay

Olimpik yay, okçuluk sporunda yaygın olarak kullanılan yay türüdür. Basit olarak, yay kirişinin çekilmesiyle oluşan potansiyel enerjiyi oka aktararak oku atmaya yarayan ekipman olarak tanımlanabilir.

Oberkommando des Heeres

Oberkommando des Heeres (kısaca: OKH, ''Kara Kuvvetleri Genelkumandanlığı''), Nazi döneminde 1935 ile 1945 yılları arasında Heer (Kara Kuvvetleri)nin başkumandanlığına verilen addır.

Zeta Caeli

Zeta Caeli (ζ Cae, ζ Caeli), Çelikkalem takımyıldızı yönünde yaklaşık olarak 514 ışık yılı uzaklıkta bulunan bir yıldızdır. Görünen büyüklüğü +6,36 olan yıldız, K-tipi turuncu bir altdevdir.

Ereli, Havza

Ereli, Samsun ilinin Havza ilçesine bağlı bir köydür.

Beta Caeli

Beta Caeli (β Cae, β Caeli), Çelikkalem takımyıldızı yönünde yaklaşık olarak 90 ışık yılı uzaklıkta bulunan bir yıldızdır. Görünen büyüklüğü +5,05'dir ve F-tipi ana-kol yıldızı olarak sınıflandırılır. Güneş'ten altı kat daha parlaktır.