��Oklu ��Ekirdekli I��Lemciler

Çoklu çekirdekli işlemciler

Çok çekirdekli işlemci, ikiden fazla işlemciden (çekirdek) oluşan bir hesaplama birimi.

Çok çekirdekli işlemci

Çok çekirdekli işlemci, ikiden fazla işlemciden (çekirdek) oluşan bir hesaplama birimi. Bilgisayarlarda temel komut kümesi işlemlerini gerçekleştirir.

Çok çekirdekli işlemciler

Çok çekirdekli işlemci, ikiden fazla işlemciden (çekirdek) oluşan bir hesaplama birimi.

Octa-Core CPU teknolojisinin anlamı nedir? Kaç çekirdeği ifade eder?

Octa Core, 8 çekirdek anlamına gelir. Teknolojik bir terim olan işlemci sayısını ifade eder.

Athlon 64

Athlon 64, AMD firması tarafından 2003 yılından beri üretilen işlemci ailesidir.Şu anda halen üretimi devam eden eski tip Socket 754 ve yeni tip Socket 939 olarak iki farklı paketleme ile üretilmektedirler. Athlon64 işlemciler daha önce server sistemlerin...

Intel Core i7

Intel Core i7 Nehalem, Westmere ve Sandy Bridge ve yakın gelecekteki mikromimariler kullanarak masaüstünde çeşitli aileler ve dizüstü bilgisayar için üretilen 64-bit x86-64 işlemcilerin Intel marka adıdır.

Pentium Dual-Core

Pentium Dual-Core markası, Pentium'un yeni adı olarak, 2006 dan beri Intel'in ana x86 mimarisi mikroişlemciler için kullanılmaktadır.

Pentium D

Intel'in ilk çift çekirdekli işlemcisidir.Pentium D , Pentium 4 'e göre daha yüksek performans sunan LGA775 platformunda çalışan bir...

Çoklu işleme

Çoklu işleme, iki veya daha fazla işlemcinin bir araya getirilerek, işelenmesi gereken buyruğun daha hızlı bir şekilde işlenmesini sağlamaya yönelik bir tasarımdır. Çoklu işlemcilerin tek başına bir işlemciden daha hızlı olması beklenir.

madenler

Madenler - Evciler ili Evciler ilçesinin köyü