��Orap

Birleşik Arap Emirlikleri Bayrağı

Birleşik Arap Emirlikleri Bayrağı 21 Aralık 1971 yılında kabul edilmiştir. Arap birleşmeciliğinin simgesel renkleri olan kırmızı, yeşil, beyaz ve siyah bu bayrakta da bulunur.

Leonardo Fibonacci

Leonardo Fibonacci, (ya da Pisa'lı Leonardo veya Leonardo Pisano), İtalyan matematikçi. Doğum tarihi 1175 olarak rivayet edilir, bazı kaynaklarda ise 15 yy'da yaşadığı söylenir. İtalya'nın Pisa şehrinde doğmuştur. Babası Kuzey Afrika'da gümrük memurluğu...

Ürdün Bayrağı

Ürdün bayrağı, ana hatlarını I. Dünya Savaşı boyunca Osmanlı Devleti'nden bağımsızlığı almak için başlatılan Arap İsyanları'nın simgesi olan bayraktan alır.

Ömer Kürkçüoğlu

Ömer Kürkçüoğlu, (d. 1946, Şanlıurfa ) Türk akademisyen, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi. Uluslararası ilişkiler bölümü, siyasi tarih anabilim dalı profesörü.

Cezayir'deki Yahudilerin tarihi

Yahudiler ve Yahudiliğin Cezayir'de uzun bir geçmişi vardır fakat 20.yy'ın sonlarına doğru gelişen politik gerginlik sebebiyle ülkedeki Yahudi nüfusu tükenmiştir.1962'de Cezayir bağımsızlığına kavuştuğu zaman 1870'de Fransa vatandaşlığı alan 140.

Oran, Cezayir

Oran (nüfusu: 897.700) (Arapça: وهران) kuzeybatı Cezayir'de Akdeniz kıyısında bir şehirdir. Aynı zamanda Oran Vilayeti'nin merkezidir. Eski adı Wehrane'dır.

Misak-ı Milli Kararları

28 Ocak 1920 tarihinde alınan Misakı milli kararları.

Cezayir - Yönetimi

Punk rap

Punk rap, punk rock'ın asi ahlakından ve bazen müzikal özelliklerinden etkilenen hip hop müziğidir. Tür, trap müzik, punk rock, heavy metal ve lo-fi müzik

Beez in the Trap

tanımlanan şarkıda "retro ve gansta rap" materyalleri mevcuttur. Alt yapısında dubstep, grime ve trap tınıları içerir. Şarkı Billboard Hot 100 listesinde 48 numaraya