��Orum

Oruc

Oruç, belli bir zaman dilimi içerisinde; yiyecek, içecek veya her ikisinden de kaçınma eylemidir. Mutlak oruç ise, tüm yiyecek ve sıvılardan; genellikle önceden belirlenmiş bir veya birkaç gün kaçınma olarak tanımlanır.

Büyük Perhiz

Büyük Perhiz veya Lent, Hıristiyanlıkta Paskalya döneminde, 40 gün boyunca hayvansal gıdaları yememek kaydı ile tutulan oruçtur. 2. yüzyılda yazılan Didakte kitabına göre İsa inananlarına çarşamba ve cuma günü oruç tutmalarını buyurmuştur.

Zahid Oruç

Zahid Oruç (tam adı: Zahid Muharrem oğlu Oruc ; 1 Şubat 1972, Gədəbəy), Azerbaycanlı siyasetçi, Azerbaycan Cumhuriyeti Milli Meclisi 2., 3., 4., 5. ve

Brezilyalı futbolcular listesi

Brezilyalı futbolcuların isimlerini içeren bir listedir.

Hızır Orucu

Hızır Orucu, Alevi inancında genellikle her yıl 13 Şubat'ta başlayan ve 3 gün süren oruç. Hızır'a adanan bu oruç ardından Hızır Cemi yapılır, oruç boyunca geneneksel olarak Alevi köylerinde sazlar çalınır, deyişler söylenir ve Hızır peygamber ile ilgili h...

Ta'anit

Taanit, Aşkenazların deyişiyle taanis veya Klasik İbranice'de ta'anith, Yahudilik'te oruç anlamına gelir. Yahudilik'te orucun bir veya birden çok amacı olabilir. Orucun gerekçeleri arasında şunlar bulunur:

Krum Han

Forum nedir

Forum (tartışma), bir tartışma biçimi.

Forum (WEB)