��Rik Comas

Coma Berenices (takımyıldız)

Coma Berenices ya da Berenices'in Saçı takımyıldızı, modern 88 takımyıldızdan biridir.

Richard

Richard

Richard Cermen kökenden gelen bir erkek ismidir. Kökeni "Ric" yönetici, lider, kral anlamına gelir. "hard" kısmı ise güçlü, cesur anlamındadır.

Érik Comas

63

CODLAG

CODLAG(Combined Disel Electric and Gas) savaş gemilerinde kullanılan tahrik sistemidir. Geminin sadece intikalini değıl, üzerindeki çeşitli sistemlerin çalışması icin gerekli elektrik enerjisini de sağlar.

COGOG

COGOG (Combined G asor Gas) Savaş gemilerinde kullanılan tahrik sistemidir. Geminin sadece intikalini değıl, üzerindeki çeşitli sistemlerin çalışması icin gerekli elektrik enerjisini de sağlar.

rik

Covas

Covas adını taşıyan Portekiz`de yerleşim birimleri:*Covas - Lousada belediyesinde bucak.*Covas - Tábua belediyesinde bucak.*Covas - Vila Nova de Cerveira belediyesinde bucak.

CODAG

CODAG(Combined Disel and Gas)Savaş gemilerde kullanılan tahrik sistemidir.Geminin sadece intikalini değıl, üzerindeki çeşitli sistemlerin çalışması icin gerekli elektrik enerjisini de sağlar. CODAG:Dizel motor ve gaz türbinin birleşiminden oluşur.

CODOG

CODOG(Combined Dieselor Gas)Savaş gemilerde kullanılan tahrik sistemidir.Geminin sadece intikalini değıl, üzerindeki çeşitli sistemlerin çalışması icin gerekli elektrik enerjisini de sağlar. CODOG CODAG'dan farklı olarak dizel motor ve gaz türbini müştere...