��Zl��Ce, Mu��La

eşitlik eki

Eşitlik eki veya eşitlik hâl eki; Türkçede sözcüklere eşitlik, benzerlik, birliktelik gibi anlamlar katan bir çekim eki. -ce biçimindedir.

Monazit

monazit eser elementleri içeren kırmızı-kahverengi bir fosfattır ve önemli bir toryum, lanthanum, ve seriyum kaynağıdır. Genellikle küçük ayrılmış kristallerde oluşur. İçeriğindeki görece element bütünlüğüne göre gerçekte dört tipi bulunur:

S-VT

S-VT, ya da Sequential Valve Timing(Sıralı Subap Zamanlaması), Mazda tarafından geliştirilmiş olan değişken subap zamanlaması düzeneği. İlk olarak 1998 yılında Mazda ZL ve ZL-DE motorlarında gün ışığına çıkmıştır. Daha zonra MZR ve J serisi motorlara da u...

Jean-François Calvé

Jean-François Calvé 23 Eylül 1925 Athis-Mons (Fransa) doğumlu fransız oyuncu. Conservatoire national supérieur d'art dramatique 'tan 1948 yılında mezun olmuştur.

En İyileriyle Gönül Yazar

Gönül Yazar`ın en iyi pop şarkılarının yer aldığı albümünün adı.

Hüseyin Latif

Hüseyin Latif, Türk akademisyen, araştırmacı, gazeteci ve yazardır.

Muhtedi (Abbasi)

Muhtedi, tam ismiyle Ebu İshak Muhtedi billah Muhammed bin Harun el-Vasık (d:? - ö. 21 Haziran 870. 869-870 döneminde hükümdarlık yapan ondördüncü Abbasi halifesi olmuştur.

Ek (Türkçe dilbilgisi)

Türkçede ekler, yapım eki ve çekim eki olmak üzere ikiye ayrılır. Türkçe sondan eklemeli bir dil olduğu için ekler Türkçedeki en önemli dil yapılarındandır.

Yunanistan İzcileri

Bakanlığı'nın himayesi altındadır. İzcilik portali ^ http://www.sep.org.gr/admin/dsContent/Announcement/Attachements/31483/%CE%91%CE%A0%CE%9F%CE%9B%CE%9