12. Ordu (Almanca: 12. Armee), II. Dünya Savaşı sırasında Nazi Almanyası'nın Wehrmacht'a bağlı olarak faaliyet göstermiş olan ordu.

12. Ordu (Almanya)

12. Ordu (Almanca: 12. Armee), II. Dünya Savaşı sırasında Nazi Almanyası'nın Wehrmacht'a bağlı olarak faaliyet göstermiş olan ordu. == Komutanlar == * Generalfeldmarschall Wilhelm List (13 Ekim 1939 - 15 Ekim 1941) * General der Pionere Walter Kuntze (29 Ekim 1941 - 2 Temmuz 1942) * Generaloberst Alexander Löhr (2 Temmuz 1942 - 31 Aralık 1942) * General der Panzertruppe Walther Wenck(10 Nisan 1945 - 7 Mayıs 1945) ==Kurmay Başkanları== * General der Kavallerie Eberhard von Mackensen (13 Ekim 1939-1 Ocak 1941) * Generalmajor Hans von Greiffenberg (1 Ocak 1941-10 Mayıs 1941) * Generalmajor Hermann Foertsch (10 Mayıs 1941-31 Aralık 1942) * Oberst Günther Reichhelm (10 Nisan 1945-7 Mayıs 1945) == Dış bağlantılar == * axishitory

Kaynaklar

Vikipedi

Yanıtlar