12 Mart Muht��Ras��

RA

Güneş tanrısı ve tanrıların kralı olarak bilinen Ra, Mısır Tanrıları arasında kuşkusuz en fazla tanınandır.Simgesi şahin ve şahinin kafası üstünde bir güneş diski olan Ra, genellikle şahin kafasına sahip bir insan olarak resmedilir.Teknesi ile cennetleri...

Mahmut Sami Ramazanoğlu

Mahmut Sami Ramazanoğlu (1892, Adana-12 Şubat 1984, Medine) yazar, din adamı, Hukukçu. Erenköy Cemaati (Altınoluk) lideri.

Mart 12

12 Mart, Gregoryen Takvimi'ne göre yılın 71. (Artık yıllarda 72.) günüdür.

12 Mart

12 Mart Gregorian Takvimine göre yılın 71. günüdür. Sonraki sene için 296 gün var (Artık yıllarda 297).

Hatşepsut

Hatşepsut veya Hatçepsut; Antik Mısır'da 18. Hanedan döneminde hüküm sürmüş kadın firavun. Annesi Ahmose (Ahmos/Yahmos) babası I.

Shehrâzad

Shehrâzad, Almôra'nın 21 Eylül 2004 tarihinde Zihni Müzik etiketiyle piyasaya sürdüğü 3. solo albümüdür. Türk rock tarihinin gelmiş geçmiş en iyi 5 İngilizce sözlü albümünden biri olarak kabul edilmektedir.

maht

1945 (albüm)

1945 (albüm), Almôra'nın 16.01.2006 tarihinde, Zihni Müzik etiketiyle piyasaya sürdüğü 4. stüdyo albümüdür. Bu albümdeki bazı şarkılara ünlü Türk tenör Hakan Aysev eşlik etmiştir.

Mısır tanrıları listesi

Şu ana kadar bilgilerine ulaşılmış tanrılar şunlardır ;

Mısır tanrı ve tanrıçaları

HorusOsirisle İsis'in oğlu, Mısır tahtını miras almıştır. Hatta taht için Seti ile olan savaşları Mısır mitolojisinde onemli yer tutar. Cennetin hükümdarı, yeryüzünün kralı ve kutsal şahin olmak üzere Teslis (üçlü) kavramı Mısır dininin yerleşmiş yönüydü.