19. Yüzyıl

Ağırlık

Ağırlık, bir cisme uygulanan kütle çekim kuvvetidir. Dünya'da bir cismi ele alırsak yükseğe çıkıldıkça ağırlığı azalır, kutuplara gidildikçe ağırlığı artar, ekvatora gittikçe ağırlığı azalır.

Tórshavn

Tórshavn, Faroe Adaları'nın başkenti ve en büyük şehridir. Doğu Streymoy kıyısında güneydedir. Şehrin nüfusu 19.

20. Yüzyılda bilim

20.YÜZYIL DEVRİMİ. 19.

Aşiret Mektebi

Aşiret Mektebi İkinci Abdülhamid tarafından 1892’de aşiret çocuklarının eğitimi için İstanbul’da açılan mektep.18. ve 19.

Arabi Paşa Ayaklanması

Mısır`da sömürgeleşmeye karşı Arabi Paşa önderliğinde 1882 yılında çıkan ayaklanmadır. Slogan olarak "Mısır Mısırlılarındır" kullanılmıştır.== Hazırlayan Ortam ==19.

Johor Sultanlığı

Malezya'nın Malay Yarımadası'nda hüküm sürmüş tarihi devlet.Malay yarımadasının güneyinde yer alan ve XVI. Yüzyıldan 19.

Villingen Schwenningen

Almanya'nın Baden Württemberg eyaletinde bulunan bir şehirdir. 1972 yılında Villingen ve Schwenningen şehirlerinin birleştirilmesiyle oluşmuştur. 19.

İstanbul Seyyahları

Avrupa'da özellikle 16. yüzyıldan itibaren yaygınlaşmaya başlayan ve Doğu ve Osmanlı İmparatorluğuyla ilgili seyahatnameler kaleme alan seyyah, tarihçi, diplomat bilimadamı ve diğer mesleklere mensup kişilerdir. 19.

Rugby School

Rugby School Britanya'nın en eski vakıf okullarından biridir. İngiltere'nin Rugby ilçesinde konumlanan ve tercihe göre yatılı eğitim veren "Rugby School", ülkenin en bilinen ve en yenilikçi okullarından biri olarak kabul edilir. 19.

Zaibatsu

Zaibatsu (Japonca: 財閥, plütokrasi anlamına gelir) Meiji dönemiyle II. Dünya Savaşının sonu arasındaki tarihi dönemde Japonya’da ekonominin önemli kısımlarını kontrol eden sanayi ve finans şirketlerini anlatan terimdir.==Terminoloji==19.